Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Правопросвітництво в громадах: особливості законодавства про місцеві вибори

Задля обговорення актуальних проблем виборчого процесу на місцевих виборах-2020 на Прикарпатті днями в Університеті Короля Данила відбувся «круглий стіл» на тему «Правопросвітництво в громадах: особливості законодавства про місцеві вибори».

Організаторами заходу виступити Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області, Університет Короля Данила та регіональне представництво Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області.

На заході виступили в.о. директора Регіонального центру з надання БВПД в області Володимир Ковальчук, проректор з розвитку та комунікацій Університету Короля Данила Олег Андрухів, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Людмила Непийвода, секретар Івано-Франківської міської територіальної виборчої комісії Тетяна Кучернюк-Сеньків .

Про загальні засади виборчого права поінформував голова Комітету виборців України в області Максим Лисюк. Він зауважив, що з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції пропуск на виборчі дільниці буде обмежений, тож можливі черги. А також додав, що виборці можуть мати проблеми заповнення бюлетенів, тому необхідно проводити роз’яснювальну роботу з громадянами та організовувати онлайн-навчання з членами виборчих дільничних комісій щодо якості роботи впродовж виборів.

Директор науково-дослідного інституту Університету Короля Данила Роман Луцький зазначив, що  питання навчання та правопросвітництва серед громадян Прикарпаття щодо виборчого законодавства на місцевому рівні є дуже важливим.Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав громадянської мережі «Опора» в області Світлана Дем’янчук наголосила на проблемі доступності виборчих дільниць. Так, за її словами, наразі в Україні 5 тисяч виборчих дільниць недоступні для людей з інвалідністю.

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Христина Дзюбак наголосила, що жителі міста вперше отримали можливість голосувати за фактичним місцем проживання: тобто там, де вони проживають, а не там, де вони зареєстровані. «Такі заяви приймали з 1 липня по 10 серпня включно та отримали 510, які можна було подати і в електронному варіанті. Вперше змогли проголосувати на місцевих виборах і внутрішньо переміщені особи, трудові мігранти. Важливі завдання перед відділом ˗ це підготувати списки виборців та запрошення. Відповідно попередні списки виборців – до 13 жовтня включно, а уточнені списки – до 22 жовтня», ˗ сказала вона.

У «круглому столі» взяли участь фахівці Івано-Франківського, Калуського та Коломийського місцевих центрів з надання БВПД, відділів пробації, юстиції, представники громадських організацій, адвокати системи БПД, експерти з виборчого права Назар Косаревич та Любомир Белей.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *