Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Презентація книги

       Кожне село має свою історію. Дуже важливо не забути її, тих людей, яку цю історію творили. Зберегти таку пам»ять може книга. Маємо книги про Цуцилів, Тисменичани, Добротів, Делятин, Білі Ослави, Пасічну, Зелену. Вперше книга Миколи Сіщука «Неначе писанка, село Зелена» вийшла друком 2006-го року. Але Микола Дмитрович продовжував працювати далі в архівах, збирав спогади односельчан, щось уточнював, доповнював і книга 2014-го року побачила світ вдруге у видавництві «Посвіт» (м. Дрогобич) і присвячена 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка і 100-річчю з часу заснування Українських Січових Стрільців. Микола Сіщук (нині пенсіонер, мешкає у Надвірній), уродженець села Зелена, походить з родини репресованих. В книзі, яка належить до різновиду мемуарної літератури, він розповідає про своїх батьків, своє життя, про рідне село, його історію, боротьбу за волю України. Документальну цінність становлять окремі епізоди боротьби в 40-50 рр. Власне, через призму історії одного села, на прикладах із героїчного життя окремих командирів (Микола Твердохліб – «Грім», Лука Гринішак – «Довбуш»), їх побратимів (Анна Попович – «Рожа», Дмитро Черевко – «Промінь», Дмитро Клюшта – «Чуприна», Дмитро Зеленчук – «Богдан» та ін.) висвітлено драматизм національно-визвольних змагань на теренах Прикарпаття.

Микола Дмитрович розповідав про своє життя, про роботу над книгою, яку творив з шаною до своїх земляків. Краєзнавець Іван Кметюк відзначив велику працю автора, клопітку пошукову роботу. Михайло Максим»юк зауважив, що в книзі завдяки старанням автора, увіковічено пам»ять про борців за волю України. Учасник визвольних змагань Микола Барчук подякував Миколі Дмитровичу за книгу, яка не тільки подає історію села, але й віддає шану героям-повстанцям. Директор ЦБС Марта Кушнерчук зауважила, що книга є актуальною і в наш час, коли сучасному поколінню знову доводиться відстоювати незалежність країни, проявляючи героїзм і силу духу.

Книга вийшла невеликим накладом, автор подарував примірник відділу краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки, запрошуємо скористатись.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *