Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Презентація книги



5 жовтня в центральній районній бібліотеці відбулась презентація книги Світлани Флис «Гуцульський дивосвіт», яка щойно вийшла друком в Івано-Франківському видавництві «Нова Зоря» за фінансової підтримки БО «Всеукраїнський Благодійний Фонд Юрія Дерев»янка». Світлана Флис свого часу закінчила з відзнакою Коломийське медичне училище, але, мабуть, зрозумівши, що медицина не є її покликанням у 1993 р. з відзнакою завершила навчання в Київському інституті культури. Світлана Семенівна працює старшим науковим працівником музею етнографії та екології Карпатського краю в м. Яремче, є головою клубу творчої інтелігенції «Вдродження» м. Яремче, з 2004 р. – член НСЖУ, з 2006 р. – член НСКУ. Краєзнавець за покликанням і станом душі, досліджує історію Карпатського краю, етнографію Гуцульщини. Є автором та співавтором більше десяти книг, численних публікацій в різних періодичних виданнях. Світлана Семенівна залюблена в Гуцульщину, її звичаї, традиції і не лише переживає, щоб це народне мистецтво не зникло, збереглось, але й докладає зусиль для його збереження. Нова книга авторки – про творчість та майстрів маловідомих, професійних: вишивальниць, різьбярів, каменотесів, музикантів, кушнірів, ткачів тощо, які своїми талановитими руками творили і творять красу, збагачують національну культуру України. «Народне мистецтво – головна засада національної ідентичності»,- стверджує у передмові до книги Василь Корпанюк, доцент кафедри декоративно-прикладного мистецтва Інституту мистецтв Прикарпатського університету ім.. В. Стефаника. О. Ігор Пелехатий називає Світлану Флис «берегинею гуцульських талантів» і високо оцінює дану книгу, бо це – «велетенська праця, яку здійснила авторка, створивши двадцять один ґрунтовний нарис про творців справжніх діамантів народного мистецтва Гуцульщини».

На презентацію книги завітали шанувальники творчості С. Флис, колеги-краєзнавці, а також герої її книги. З новим творчим успіхом автора книги щиро вітали та дякували за сподвижницьку працю народний депутат України Юрій Дерев»янко, Василь Корпанюк, голова обласної спілки краєзнавців Михайло Косило, Олександра Сорохманюк – вчитель-філолог з Микуличина, Марина Корнійчук – журналіст «Яремчанського вісника», Дмитро Яворський – голова Яремчанської «Просвіти», пан Годованець – голова «Просвіти» (с. Микуличин), директор Делятинського краєзнавчого музею Андрій Мисюк, Білоославського музею Марійки Підгірянки Василь Левицький, майстер народного мистецтва Марія Чулак, трембітар Микола Павук, майстер-різбляр Іван Бростурняк та багато інших. Бо справді, як пише о. І. Пелехатий: «Читаючи ці життєписи, відкриваєш перед собою широку, барвисту панораму гуцульських ремесел, відчуваєш гордість за рідний край, за тих народних умільців, яких подарувала світові щедра карпатська земля». А Світлана Флис наче та бджілка увіковічнила в своїй книзі тих майстрів, їхню творчість.

Бажаємо авторці усяких гараздів на многая літ, а книжка хай іде в люди, виховує молоде покоління, аби мало гонір за своє коріння, «аби ми всі українськими очима дивилися на світ» (В. Корпанюк)

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *