Презентовано третій том енциклопедії «Західно-Українська Народна Республіка 1918-1923»

Учора в Прикарпатському університеті презентовано третій том фундаментальної праці українських науковців «Західно-Українська Народна Республіка 1918-1923. Енциклопедія. Т. 3». Його видано коштом обласного бюджету.

Видання вперше в українській та світовій історичній науці презентує комплексне дослідження одного з найяскравіших феноменів вітчизняної історії – доби Західноукраїнської Народної Республіки.

Презентаційний захід приурочили 102-річниці проголошення ЗУНР. У ньому взяли участь ректор Прикарпатського університету, професор Ігор Цепенда, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, координатор проєкту, професор Прикарпатського університету Микола Кугутяк, науковці нашого університету – представники редакційної ради, редакційної колегії та авторського колективу видання. Ще ряд науковців та викладачів з різних університетів України долучилися до участі в заході в режимі онлайн.

Важливість цього проекту, на думку ректора Прикарпатського університету Ігоря Цепенди, полягає в тому, що університету вдалося об’єднати всіх провідних науковців України.

«Нам вдалося зібрати фахівців, які роками займаються цією проблематикою. Тому, коли подивитися якість змістовної частини, і поліграфічної, звичайно, то ми можемо пишатися тим, що вдалося реалізувати надзвичайно цікавий проєкт. І вдалося це зробити за підтримки Івано-Франківської обласної ради, адміністрації, а перший том – за підтримки і Львівської обласної ради і адміністрації. З іншого боку, проблематика, яка висвітлена, для нас важлива не тільки тому, що сто років тому ми створили ЗУНР. Це був сигнал для світової спільноти, що Україна і українці є нацією, яка прагне до створення держави, той плацдарм, та платформа, яка дозволяла реалізувати цю ідею вже безпосередньо до створення держави».

Зазначимо, що основу авторського колективу книги склали науковці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Львівського національного університету імені Івана Франка, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича та інших вищих навчальних закладів та наукових установ. Всього до роботи над третім томом видання долучилося 114 авторів, що написали 629 статей.

Книга є результатом тривалих досліджень історії Західноукраїнської Народної Республіки і є органічним продовженням 1 та 2 томів. Видання розкриває питання передумов, причин, перебігу Української національно-демократичної революції на Західно-Українських землях (Галичині, Буковині та Закарпатті) у 1918 – 1923 рр.; аналізує обставини польсько-української війни 1918–1919 рр.; висвітлює дипломатичну діяльність ЗУНР; простежує процеси українського державотворення; підкреслює значення соборності України для долі всього українського народу; акцентує увагу на біографіях творців та захисників української держави, більшість з яких раніше була відома лише вузькому колу науковців. Третій том видання складається зі статей на літери П, Р та С, переліку умовних скорочень та переліку статей. Видання містить численні ілюстрації – фотографії, репродукції картин та малюнків, карти, схеми тощо.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *