Президент вимагає в найкоротші терміни забезпечити вирішення соціальних питань демобілізованих

Голова облдержадміністрації Олег Гончарук взяв участь у нараді під головуванням Президента України Петра Порошенка щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції.

Під час зустрічі з керівниками обласних державних адміністрацій Глава держави зазначив, що донедавна розгляд документів про надання статусу учасника бойових дій займав від трьох, у разі подання повного пакету документів, до шести місяців. Вже зараз вдалося значно скоротити цей процес, утім, і цього, на думку Президента України, ще недостатньо.

Він підкреслив, що відповідні служби мають ретельно перевіряти всю інформацію, аби статус учасника АТО отримували ті, хто реально боронив кордони України від агресора на Сході. «Ми повинні знайти розумний баланс між уникненням шахрайства і високоякісним та швидким обслуговуванням реальних учасників АТО. Для шахраїв ми проблеми маємо створювати, а для воїнів – їх вирішувати», – наголосив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що вважає правильною ініціативу щодо децентралізації процесу надання статусу учасника АТО. «Не треба, щоб у Києві вирішувалися ці проблеми. Достатньо сьогодні повноважень у місцевої влади для того, щоб взяти на себе відповідальність за достовірність і якість в оформленні», – сказав він.

Окрім того, Президент України звернув увагу на те, що надходять сигнали незбереження за працівниками, призваними на військову службу, місця роботи, посади і заробітку. Тому Петро Порошенко наголосив на необхідності законодавчо посилити відповідальність керівників підприємств за такі дії.

«Це найбільш привілейована частина суспільства, бо ці привілеї вони заслужили потом і кров’ю. Наше завдання – знайти їм роботу. І це справа не лише служб зайнятості. Голова обласної, районної адміністрації, міський голова, сільський і селищний хай беруть воїна за руку і допомагають йому знайти роботу», – заявив Президент.

Також Глава держави акцентував на необхідності якнайшвидшого вирішення питання забезпечення житлом родин військовослужбовців, які загинули під час захисту територіальної цілісності та суверенітету України. «Необхідно було, знову таки терміново, визначити порядок забезпечення житлом сімей полеглих учасників бойових дій. На сьогодні лише розроблено проект постанови Кабінету Міністрів про затвердження порядку надання відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», – зауважив Президент.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *