Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Прикарпатських медиків ознайомили із факторами ризику розвитку захворювань

Сьогодні в обласному центрі за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, а також Івано-Франківського національного медичного університету, департаменту охорони здоров’я ОДА та управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради відбулася Всеукраїнська тренінг-програма для лікарів «Мистецтво лікування: післядипломний курс професійного вдосконалення».
За словами голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини» Ольги Барни, тренінг мав на меті привернути увагу лікарів та громадськості в цілому до власного здоров’я через здоровий спосіб життя, акцентувати увагу суспільства на важливості виявлення хвороб на початкових стадіях, запобігання їх розвитку та контролю вже наявних захворювань, а також поліпшення якості життя пацієнтів з хронічними хворобами.

Своєю чергою головний спеціаліст ДОЗ ОДА з терапії Лариса Боришкевич зазначила, що враховуючи те, що населення області, як і країни в цілому, обтяжене хронічними захворюваннями, то велике значення має профілактика цих недуг та, при їх виявленні, лікування.

«Ми розраховуємо, що саме такі освітні програми зв’язані в доступному варіанті та формі, щоб донести до лікаря загальної практики сімейної всі ті сучасні підходи та вимоги як щодо профілактики, скринінгу, спостереження, так і щодо лікування», – зазначила обласний терапевт.

Наукова тренінг-програма складалася із одноденного курсу лекцій, під час якого провідні вчені-медики ділилися інформацією щодо актуальних на сьогодні питань медицини в Україні. Серед тем обговорили предіабет у практиці сімейного лікаря, хвороби нирок, аспекти дефіциту заліза в жіночому організмі, лікуванні інфекцій сечових шляхів, сучасні підходи у лікуванні серцево-судинних захворювань, особливості терапії при артеріальній гапертензії, фармактерапія та багато інших не менш значних тематик.

Як повідомляли організатори, програма націлена ознайомити лікарів Прикарпаття із факторами ризику розвитку захворювань, поширити знання про їх виявлення і вміння застосовувати своєчасні заходи для їх нейтралізації. Режим діалогу, в якому проходили лекції, дозволив учасникам тренінгу не тільки отримати важливу інформацію щодо захворювань від медичних науковців, а й поспілкуватися з ними. Практична частина заходу передбачала безкоштовний кабінет вимірювання для всіх бажаючих. Зокрема, це аналізи – глюкометрія, денситометрія та УЗД колінних суглобів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *