Про пільги та компенсації за шкідливі умови праці

Як виявити шкідливі та небезпечні фактори виробничого середовища, що дозволяють працівникам претендувати на пільги та компенсації? Відповідь очевидна ― провести атестацію робочих місць за умовами праці.
З’ясовувати наявність шкідливих факторів виробництва роботодавця зобов’язує законодавство. Передусім мова, йде про такі нормативні акти як:

Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, постанова Кабінету міністрів України «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 № 442 і Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41.

З метою забезпечення соціальної захищеності працюючих шляхом встановлення пільг та компенсацій передбачених законодавством санітарною лабораторією експертизи умов праці управління праці департаменту соціальної політики ОДА з початку 2019 року проведено лабораторні дослідження стану шкідливих і небезпечних виробничих факторів у 77 суб’єктів господарювання на 1119 робочих місцях.

За результатами досліджень здійснено оцінку факторів виробничого середовища та трудового процесу на 76 підприємствах, надано гігієнічну оцінку умов та характеру праці на 703 робочих місцях, що дало можливість забезпечити право на отримання пільг та компенсацій за роботу в шкідливих та важких умовах праці 2088 працюючим, в т.ч. право на пенсію за віком на пільгових умовах – 564 чол, на скорочений робочий тиждень – 2088 чол., на щорічні додаткові відпустки – 1565 чол., на доплати і надбавки до тарифних ставок (посадових окладів) – 1848 чол., на безкоштовне отримання молока або інших рівноцінних харчових продуктів – 833 чол.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *