Про здійснення державної регуляторної політики у 2020 році

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон) у 2020 році обласною державною адміністрацією забезпечувалось здійснення системної та послідовної державної регуляторної політики за такими напрямами:

– залучення суб’єктів господарювання до участі в обговоренні проєктів регуляторних актів;

–  відстеження результативності дії прийнятих регуляторних актів та їх впливу на ділову активність і розвиток підприємництва в регіоні;

– оприлюднення інформації про здійснення регуляторної діяльності.

Для забезпечення відкритості регуляторного процесу обласною та районними державними адміністраціями і органами місцевого самоврядування відповідно до ст.7 Закону затверджені плани підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік, які оприлюднені в мережі Інтернет та в місцевих друкованих засобах масової інформації. У разі потреби до них вносились зміни та доповнення.

З метою урахування громадської думки, отримання пропозицій та зауважень від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднань проведено оприлюднення проєктів регуляторних актів, запланованих до прийняття у звітному році органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Станом на 01.01.2021 року кількість діючих регуляторних актів становить: облдержадміністрації – 6, райдержадміністрацій – 10 та органів місцевого самоврядування – 308 актів.

Формування регуляторними органами відповідно до ст. 37 Закону планів-графіків з відстеження результативності дії регуляторних актів та подальше їх виконання сприяло запровадженню системного підходу до проведення не лише базових, а й повторних та періодичних відстежень результативності дії таких актів.

Обласною державною адміністрацією у 2020 році проведено періодичне відстеження результативності регуляторного акту від 21.04.2003 року № 322 «Про ціни на скраплений газ» із внесеними змінами  від 11.11.2005 року № 617 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 21.04.03 № 322 «Про ціни на скраплений газ» та надіслано Державній регуляторній службі України звіт про відстеження в установленому порядку.  За підсумками періодичного відстеження  регуляторного акту скасовано акт від 07.06.2006 року № 330 «Про порядок часткової компенсації відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва» розпорядженням облдержадміністрації від 18.03.2020 року № 172 «Про втрату чинності розпорядження облдержадміністрації від 07.06.2006 року № 330».

У 2020 році районними державними адміністраціями проведено               1 базове, 2 повторних і 1 періодичне відстеження, а міськими, селищними, сільськими радами та їх виконавчими комітетами – 50 базових,  29 повторних та 10 періодичних відстежень результативності їх регуляторних актів.

За інформацією районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування прийняті регуляторні акти, а також акти, результативність дії яких відстежувалась у 2020 році, в більшості врегульовують питання щодо місцевих податків і зборів, оренди,  благоустрою територій, тарифів на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування, тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування, розміщення зовнішньої реклами, надання послуг з вивезення побутових відходів тощо.

Інформації щодо регуляторних актів (тексти, аналіз регуляторного впливу, звіт про відстеження) розміщені на офіційних веб-сайтах обласної та районних державних адміністрацій, міських, селищних, сільських рад, у місцевих засобах масової інформації: «Західний кур’єр», «Нафтохімік-Калуш», «Вісті Калущини», «Гуцульський край».

Для дотримання принципу прогнозованості при здійсненні регуляторної політики місцевими органами виконавчої влади затверджені та оприлюднені плани підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік. План діяльності обласної державної адміністрації з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік затверджено 17 листопада 2020 року заступником голови обласної державної адміністрації та оприлюднено на офіційному веб-сайті, про що повідомлено Державну регуляторну службу України.

Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та постанови Кабінету міністрів України  від 21.10.2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» підготовлено та опубліковано перелік діючих регуляторних актів обласної державної адміністрації та План підготовки регуляторних актів у форматі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних data.gov.ua.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *