Профілактика правопорушень серед молоді

 

 
   Важливість правової освіти дітей та молоді зрозуміла всім, бо така робота дає можливість, школярам зрозуміти, що "незнання законів не звільняє від відповідальності”, впевнитись у тому, що будь-яке порушення містить антисуспільний характер, формує і розвиває міцні переконання і потреби поводити себе згідно з моральними нормами, які склалися у суспільстві, виховує колективізм, свідому дисципліну, громадянську та соціальну відповідальність, непримиренність до аморальних вчинків, формує цілісну моральну особистість.

Такі заходи надають учням правову інформацію практичного характеру, знайомлять з типовими для їхньоого віку соціально-правовими проблемами і способами їх вирішення, спираючись на конкретні норми законодавства України.

Саме з метою поглиблення правових знань,  13.12.2012  відбулася зустріч учнів 9-11 класів Переріслянської ЗОШ  з  спеціалістами різних служб, що працюють у сфері забезпечення та захисту законності. Серйозною була розмова з працівниками правоохоронних органів (Римарук  Віктор,  прокуратура  Надвірнянського району, Андрусишин Роман, відділ кримінальної міліції у справах дітей), які нагадали учням про те, що у них є не тільки права та обовязки, а й відповідальність за вчинки, що виходять за рамки закону. І ще раз про поняття та види правопорушень серед неповнолітніх нагадала спеціаліст районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Таміла Кофлюк. 

Долучився до розмови і Непиляк Василь, сільський голова с.Перерісль, який підкреслив неприпустимість "прогулянок" дітей та неповнолітніх в нічний час. Основною тезою його промови стали слова про те, що учні повинні вчитися, а не шукати пригод в "сумнівних" місцях села. Бо хто добре вчився в школі, здобуває добрі знання і у наступних навчальних закладах, і роботу потім знайде. Крім того, сільський голова зауважив, що протиправна поведінка одних – лягає плямою на всю громаду села. 


Зустріч з школярами не перетворилась на  потік інформації з вуст гостей, а стала справжнім діалогом: діти активно задавали запитання, брали участь у обговоренні проблемних питань. Основним завданням цієї зустрічі було продемонструвати дітям щирість та відкритість державних органів до законослухняних громадян та нагадати про відповідальність за діла чи бездіяльність.  

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *