Програми державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

 Про державну підтримку населення у впровадженні енергоефективних заходів

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України інформує, що 8 квітня 2015 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова №231 «Про внесення змін до постанов КМУ від 1 березня 2010 р. №243 і від 17 жовтня 2011 р. №1056», яка спрямована на стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до переходу на альтернативне опалення, заміну газових котлів на твердопаливні та електричні, впровадження енергоефективних заходів.

З відповідною постановою КМУ можна ознайомитися за наступним посиланням:http://saee.gov.ua/uk/activity/zakonoproektna-diyalnist.

Прийняття даного документу дозволить запровадити в Україні на національному рівні прозорий механізм стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів відповідно до кращих європейських практик.

Наразі визначено перелік енергоефективного обладнання та матеріалів, які можна придбати в кредит та отримати компенсацію (30% – для індивідуальних будинків, квартир; 40% – для ОСББ та ЖБК), зокрема для: утеплення фасадів, горищ та фундаментів; модернізації системи освітлення; встановлення енергозберігаючих вікон; встановлення засобів обліку теплової енергії та води; облаштування індивідуальних теплових пунктів; встановлення теплових насосів; встановлення сонячних колекторів; заміни радіаторів опалення; тощо.

За підрахунками Агентства впровадження комплексної термомодернізації житлових будинків дозволить заощадити до 50% енергії, що споживається нині.

На реалізацію заходів з енергозбереження у 2015 році державою планується спрямувати 344 млн. грн., у разі необхідності, в поточному році, може бути додатково спрямовано ще 147 млн. грн.. Надаватимуть кредити провідні державні банки ПАТ АБ «Укргазбанк», «Державний експортно-імпортний банк України» та ПАТ «Державний ощадбанк України».

На отримання компенсації можуть розраховувати як фізичні особи – мешканці приватних будинків та квартир, так і організовані обєднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово – будівельних кооперативів ЖБК.

У Держенергоефективності створено Call-центр для надання населенню, ОСББ та ЖБК роз’яснення в частині економічних, технічних та правових засад участі в програмі отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів.

Фахівці Call-центру надаватимуть консультації про порядок отримання компенсації за кредитами, взятими на придбання твердопаливних або електричних котлів, енергоефективних матеріалів та обладнання.

Отримати консультації можна щоденно з 09:00 до 17:30 за тел.: (044) 292-32-57 та e-mail:energoefect@saee.gov.ua.

Сторінка офіційного сайту Агентства http://saee.gov.ua/uk/pressroom/611

Держенергоефективності розроблено енергоефективний калькулятор (економічний калькулятор встановлення нового котла).

У разі заміни старого котла або встановлення нового за допомогою енергоефективного калькулятора можна зробити орієнтовний розрахунок витрат та термін окупності.

Крім того, розрахунки можуть здійснювати всі, хто скористався або збирається скористатися програмою компенсації тіла кредиту в розмірі 20% на придбання «негазового» котла.

Алгоритм розрахунку містить певні припущення та середні значення показників за фактично реалізованими проектами.

Калькулятор розміщено в розділі «Пільгове кредитування для населення», файл «Калькулятор для розрахунку вартості та державної компенсації при заміні котла»

Сторінка офіційного сайту Агентства http://saee.gov.ua/uk/consumers/ derzh-pidtrymka-energozabespechenya/compensatsia

Додатки

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *