Проведення у 2015 році заходів, пов’язаних із соціальним захистом учасників антитерористичної операції

На території району проживають 3 сім’ї загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, 27 осіб поранених під час проведення АТО та 326 учасників АТО, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації.

На території району проживають 3 сім’ї загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, 27 осіб поранених під час проведення АТО та 326 учасників АТО, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації.
Сім’ї загиблого військовослужбовця Ломей у 2015 році виплачено матеріальну допомогу з районного бюджету 5,0 тис. грн; призначено допомогу одиноким матерям (вдовам),пільги на житлово-комунальні послуги; придбано 2-х кімнатну квартиру в м. Надвірна (для придбання квартири було виділено з обласного бюджету 100,0 тис. грн та з районного бюджету 50,0 тис. грн); проведено капітальний ремонт придбаної квартири (з місцевого бюджету виділено 50,0 тис. грн); виділено земельну ділянку площею 0,10 га в с. Цуцилів; влаштовано дітей в дошкільний навчальний заклад.
3 учасника АТО пройшли оздоровлення у «Центрі реабілітації ветеранів ОУН-УПА «Говерла», 13 учасникам АТО, яким надано статус «учасник бойових дій», видано путівки на санаторно-курортне лікування та 16 учасників АТО перебувають на обліку на санаторно-курортне лікування.
Протягом 2015 року пройшли психологічну реабілітацію 4 учасника АТО з числа учасників бойових дій.
6 учасників антитерористичної операції направлено на проходження професійної адаптації, а саме, для отримання робітничої професії «Водій автотранспортного засобу категорії «В».
Станом на 01.01.2016р. в Надвірнянському центрі зайнятості перебуває на обліку 31 учасник АТО.Протягом 2015 року центром зайнятості було проведено 8 заходів з учасниками антитерористичної операції і їхніми  сім’ями, 5 з них у виїзному режимі.
Протягом 2015 року проліковано 4 учасників АТО та 2 учасникам АТО проведено зубопротезування.
В районі було прийнято на 2014-2015 роки Програму підтримки сімей загиблих (постраждалих) під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, військовослужбовців і працівників правоохоронних органів та членів добровольчих загонів, які брали участь в антитерористичній операції в східних областях України, яка затверджена рішенням районної ради від 07.08.2014 № 776-27/2014. На виконання зазначених у Програмі заходів на 2015 рік з районного бюджету для надання соціальної підтримки сім’ям загиблих, постраждалих та учасників антитерористичної операції було виділено 548,1 тис. грн 
Так, з районного бюджету було виплачено одноразову грошову допомогу на загальну суму 323,0 тис. грн: 1 сім’ї загиблого військовослужбовця та 27 особам, які поранені під час проведенняАТО, по 5,0 тис. грн кожному, 279 учасникам АТО по 1,0 тис. грн. 
Сім’ям загиблих військовослужбовців проведено з районного бюджету додаткову виплату на неповнолітніх дітей до досягнення ними 18-річного віку на загальну суму 18,0 тис. грн.
Державними лісовими господарствами району було виділено 95 учасникам АТО паливних дров та з районного бюджету 66 учасникам АТО по 1,5 тис. грн кожному на загальну суму 99,0 тис. грн виплачено грошову допомогу на придбання дров.
Також учасникам АТО, які ще не отримали посвідчення учасника бойових дій, надаються пільги з районного бюджету у розмірі 50% на газо- та електропостачання та з міського бюджету учасникам АТО міста Надвірна у розмірі 100% згідно довідки та 25% згідно посвідчення на квартплату і водопостачання.
101 учасник антитерористичної операції звернувся щодо виділення земельної ділянки. На даний час видано дозволи на виготовлення проектів землеустрою 54 учасникам АТО на площу 4,9921 га. Знаходиться на опрацюванні 47 заяв по Надвірнянській міській раді. Загальна площа земельних ділянок району, яка зарезервована учасникам та сім’ям загиблих учасників антитерористиної операції, становить 63,3695 га.
Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 2015 року було проведено роботу з 95 сім’ями, члени яких беруть участь в АТО, та надано 256 індивідуальних консультацій.
В обласних та районних таборах оздоровились 28 дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, та 8 дітей було відправлено на відпочинок у Польщу.
При райдержадміністрації створено «єдиний інформаційний центр» для надання консультативної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.
Протягом 2015 року було проведено 3 зустрічі з учасниками антитерористичної операції та їх сім’ями, на яких розглядались питання щодо сприяння військовим комісаріатом в оформленні документів для надання статусу учасника бойових дій, виділення земельних ділянок, забезпечення послуг з медичного обстеження, пільгового проїзду тощо.
Станом на сьогодні підготовлено проект на 2016-2019 роки районної Програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, в якій буде передбачено кошти в сумі 300,0 тис. грн щорічно. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *