Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові

Упродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Стурбовані відкладенням розгляду у Верховній Раді України пенсійної реформи, наші краяни цікавляться, чи буде перерахунок пенсій з 1 жовтня. Ситуацію коментує начальник головного управління Пенсійного фонду України в області Надія Павлюк.

– Всі територіальні управління фонду в області готові до проведення масового перерахунку. Ми провели тестування програмного забезпечення, зробили відповідні розрахунки, визначили додаткову потребу в коштах. Приступати до перерахунку ми можемо вже сьогодні.

Якщо депутати ухвалять закон, як заплановано, 3 жовтня, перерахунок пенсій буде проведено одразу ж після набрання ним чинності і підвищені пенсії можуть бути виплачені за додатковими відомостями ще у жовтні. Таке завдання перед Пенсійним фондом поставлено Урядом і безпосередньо головою правління Пенсійного фонду України Олексієм Зарудним. Хто з фахівців знає про що йдеться, той розуміє, що це не дуже просте завдання, адже йде мова про масовий перерахунок всіх пенсій, призначених за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Зазначимо, із загальної кількості пенсіонерів нашої області (360 тис. осіб) для 330 тис. буде здійснено перерахунок пенсій, з них 130 тис. пенсіонерів отримають підвищення внаслідок осучаснення пенсій. При цьому суми підвищень є індивідуальними, адже кожному пенсіонеру розраховувався індивідуальний коефіцієнт заробітної плати. Саме від нього зараз залежатиме розмір підвищення, адже осучаснення пенсій, це застосування нової величини показника середньої заробітної плати, що використовується для обчислення розміру пенсії. Нагадаю, що більшість пенсій зараз розраховані із застосуванням показника 1197,91 грн, а при перерахунку буде застосовуватися показник 3764,4 грн. Так, 35 тис. пенсіонерів отримають підвищення до 100 грн, 62 тис. – до 1000 грн, 23 тис. – до 2000 грн, а 10 тис. – понад 2000 грн. Крім того, 215 тис. пенсій буде підвищено внаслідок зростання прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1312 до 1373 грн. Додаткова місячна потреба в коштах на виплату цих підвищень пенсій зросте на 104,2 млн грн.

Додам, що процес нарахування пенсійних виплат при проведенні масових перерахунків триває 10-12 днів. Але ми розуміємо, що не маємо право на зволікання і зробимо все, щоб люди вчасно отримали свої гроші. Сьогодні ні в кого не викликає сумнів, що ситуація, яка склалася у пенсійному забезпеченні громадян нашої держави, є неординарною і складною. Тому проведення пенсійної реформи є необхідним заходом для розв’язання як сьогоднішніх проблем, так  і надійним поступом поліпшення ситуації в майбутньому.

До осучаснення пенсій ми фінансово готові. В області вдалося збільшити власні надходження до Пенсійного фонду і зараз ми маємо понад план 250 млн грн за підсумками 8 місяців. Тобто, гроші є і необхідно тільки народним депутатам терміново приймати закон.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *