Природний заповідник “Горгани”

Природний заповідник «Ґорґани» створено 12 вересня 1996 року, загальною площею 5344,2 га.

Природний заповідник «Ґорґани» створено 12 вересня 1996 року, загальною площею 5344,2 га.

Основні його завдання: збереження та охорона природних комплексів та об’єктів, проведення наукових досліджень і спостережень за станом природного середовища, опрацювання природоохоронних рекомендацій, поширення екологічних знань, а найважливіше з них – збереження унікальних пралісів з участю сосни кедрової європейської.

Заповідник розташований в  Довбушанських Ґорґанах, які є важкодоступними через дуже круті схили і кам’яні розсипи (місцева назва «ґорґани»), в межах висот від 700 до 1754,6 м над рівнем моря. Для нього  характерні три кліматичні зони: прохолодна, помірно–холодна, холодна. Ґрунтовий покрив заповідника представлений 8 типами грунтів і 68 їх різновидами. Головні водні артерії – Бистриця Надвірнянська, Довжинець, Зелениця, Джурджинець та близько 30 малих струмків.  

Тут зростає 459 видів вищих судинних рослин, з них 31 вид  занесено до Червоної книги України. Значна частина видів – рідкісні, ендемічні, реліктові.

У заповіднику і на прилеглих територіях зареєстровано 177 видів хребетних, з них 24 види занесено до Червоної книги України.

На території заповідника практикується тільки науковий туризм , а тому цікавою є практика організації науково-пізнавальних стежок. Вони використовуються для проведення екопросвітницької роботи .Екологічна пропаганда включає такі заходи: проведення бесід, лекцій, екскурсій, акцій, конкурсів, виступів у засобах масової інформації, створення відеофільмів, випуск та розповсюдження буклетів і листівок.
 

Адреса заповідника:

78400 м.Надвірна ,

Івано-Франківська обл..

Вул.. Комарова. 7

Тел. 803475 – 2-04-83,

Тел./факс        2-04-80

e-mail: gorgany@meta.ua