Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Питання забезпечення реалізації рішення Уряду про підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 грн. на особливому контролі соціальних партнерів

Із 1 січня 2017 в системі оплати праці сталися кардинальні зміни: удвічі підвищено розмір мінімальної заробітної плати, вона вже не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів, а щоб заробіток працівників не був меншим за 3200 грн., виплачуватимуть доплату до мінімальної заробітної плати.

До того ж керівники установ мають подбати ще й про забезпечення диференціації заробітної плати 2017 року, адже не можна допускатизрівнялівки в оплаті праці некваліфікованих та кваліфікованих працівників.

Про останні зміни законодавства про працю, проблеми щодо запровадження та вплив на роботу реального сектору економіки області йшлося на засіданні виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради, яке відбулося 20 січня 2017 року.

З метою сприяння запровадженню мінімальної заробітної плати, недопущення вирівнювання заробітних плат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час сторони соціального діалогу області домовились підготувати звернення до Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради України про внесення змін до ст.3 1  Закону України “Про оплату праці” щодо не включення до суми мінімальної заробітної плати підвищення посадового окладу за роботу у шкідливих і важких умовах праці та суми підвищення посадових окладів працівників, які працюють у гірських населених пунктах.

Крім того, для врегулювання конфліктної ситуації, яка виникла між роботодавцями та контролюючими органами області в частині укладення договорів цивільно-правового характеру, учасники заходу прийняли рішення на черговому засіданні виконавчого комітету розглянути питання щодо правових засад  застосування трудових договорів та договорів цивільно-правового характеру.

За підсумками засідання сторонам соціального діалогу районів та міст обласного значення рекомендовано взяти на особистий контроль  питання забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати. При цьому, особливу увагу звернути на недопущення вирівнювання заробітних плат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *