Рак – не вирок

                                                                  З 21.09.2015р. по 14.10.2015 р.

                                                                  З 21.09.2015р. по 14.10.2015 р.
                                                                  в  районі  проводиться  місячник
                                                                  діагностики  патології  грудних
                                                                  залоз  «Здоров’я  жінки».

 
   Рак молочної залози є найбільш поширеною формою злоякісних пухлин у жінок… Кожних 48 хвилин у світі помирає  одна жінка від цього захворювання. Щорічно в Україні діагностується більше 16 тис. випадків цієї недуги. В Івано-Франківській області 340-360 випадків, а нашому районі 45-50 випадків. На жаль не дивлячись на те, що дана локалізація раку відноситься до візуальних, у значної частини пацієнток захворювання виявляється в ІІІ-IVстадіях. Питома вага пізньо діагностованих випадків раку грудної залози за останні три роки коливається в межах 20 відсотків. В 2014 році в Україні від раку грудної залози померли 7783 жінки, в Івано-Франківській області – 156 пацієнток.  Раннє виявлення раку  і вчасно розпочате лікування сприяє  успішному виліковуванню, та й саме лікування набагато простіше і дешевше.
Виходячи з середньої тривалості подвоєння числа клітин пухлин, вважається, що від моменту виникнення  першої ракової клітини до формування пухлини до 1 см. може пройти 5-8 років.
Така тривалість перебігу раку молочної залози робить реальними пошуки пухлини в доклінічному періоді, тобто тоді, коли від пацієнток не приходить жодних скарг.
Для цього повинні проводитись цілеспрямовані профогляди груп людей, серед яких виникнення злоякісних пухлин більш ймовірне – вони отримали назву груп «підвищеного ризику», у яких збіг окремих факторів впливу створює загрозу виникнення раку молочної залози, особливо жінки в родинах, яких були онкохворі.
Кожна жінка не рідше 1 раз в 3 місяці повинна проводити  самообстеження молочних залоз, виявивши якесь ущільнення у грудній залозі необхідно негайно звернутись до лікаря (гінеколога, хірурга, дільничного терапевта, онколога).
Багато жінок виявивши в себе пухлину в грудній залозі тривалий час не звертаються до лікаря і, навіть, звернувшись до онколога відмовляються від лікування, тим самим дають хворобі перемогти себе. Занадто тяжкий найперший момент, коли жінці повідомляють діагноз. Рак для неї – це вирок . Однак, якщо рак виявлено в першій стадії, виживають 9 із 10 , в другій – 8 із 10, в третій – тільки половина, в четвертій до 5 %.
Кожна жінка повинна пам'ятати , рак молочної залози – загроза серйозна, але не обов'язково смертельна.
Рак – не вирок. Для відновлення здоров'я потрібні внутрішні сили їх джерело – наша воля до життя, бажання жити.
Запрошуємо Вас в період до 14 жовтня 2015 року звернутися до медичних працівників медзакладів району з метою діагностики патології грудних залоз.
02.10.2015р., 15.10.2015р. в районі будуть працювати мамологи обласного онкодиспансеру. Бажаючим проконсультуватись в них просимо зареєструватися в 39 кабінеті районної поліклініки. (телефон 2-41-10).
 
 
Заступник головного лікаря ЦРЛ
Надвірнянського району                                                                                  Е.Семянів

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *