Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Реформа місцевого самоврядування неможлива без фундаментальних змін в системі освіти, охорони здоров’я та соціального захисту – Геннадій Зубко

Відбулася міжвідомча нарада щодо реформування системи охорони здоров’я, освіти, соціального захисту у контексті проведення децентралізації влади під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.

На зустрічі були присутні міністр освіти України, заступники Міністерства охорони здоров’я та соціальної політики, Мінекономрозвитку, представники профільних асоціацій та громадськості.

«Процес децентралізації в Україні складний і досить тривалий. І те, що реформа рухається доводить низка питань, які виникають на місцях в процесі реалізації. Основні стосуються базових потреб кожного українця. Це соціальний захист, освіта та охорона здоров’я. Сьогодні ми повинні сформувати план дій, як саме потрібно рухатися, щоб запустити цю машину», — зазначив Віце-прем’єр на початку.

Представники відповідних міністерств презентували своє бачення розвитку кожної з галузей через призму децентралізації. Геннадій Зубко акцентував увагу присутніх, що найбільш складна ситуація сьогодні у сфері охорони здоров’я: «Нам потрібно налагодити систему фінансування галузі так, щоб кожна лікарня в регіонах і місцева влада були замотивовані не тільки надати хворому якісну послугу, а й забезпечити постійний нагляд за людиною, щоб попередити хворобу. В першу чергу це стосується якраз первинної допомоги та роботи фельдшерсько-акушерських пунктів».

Модель реформування системи охорони здоров’я повинна відповідати кращим світовим практикам, та з іншого боку враховувати особливості нашої країни та менталітету її громадян, особливо високий рівень корумпованості галузі. Це дозволить підняти роботу системи на якісно новий рівень, що одразу ж на собі відчують і українці.

У галузі освіти актуальним на сьогодні є вирішення низки важливих питань. Вони стосуються створення системи забезпечення освітніх послуг в об’єднаних територіальних громадах, оптимізації мережі шкіл та фінансування ПТУ. «Створення опорних шкіл відкриє перед дітьми з сіл та невеличких міст нові можливості. Якісна освіта, профільні вчителі, хороша технічна база, лабораторії, спортивні зали — все це надасть їм додаткову конкурентну перевагу в подальшому житті», — заначив Віце-прем’єр-міністр.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *