Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Регіон українських Карпат має орієнтир розвитку на найближчі три роки – це результат співпраці центральної, місцевої влади та міжнародних партнерів

Державна програма розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки, яку Кабінет Міністрів України затвердив у жовтні 2019 року, – головний орієнтир розвитку цих територій на найближчі роки.

Важливо, що Програма створювалася у співпраці Уряду, місцевої влади та міжнародних партнерів.

Під час цієї роботи чотири області Карпатського регіону – Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька – зробили ревізію своїх проблем, які потребують державної підтримки, і сформулювали шляхи їх вирішення у конкретних розвиткових проектах.

Уряд, а саме – Мінрегіон, який є головним виконавцем заходів з розвитку регіону, не просто збирав пропозиції від областей. Він дослухався до думки місцевої влади та громадськості, роз’яснював, допомагав розставити пріоритети підходити до розвитку територій не точково, а стратегічно, координував роботу з підготовки і відбору проектів. Тільки після цього пропозиції від регіонів у міністерстві звели у єдину державну програму.

Така кропітка робота потребувала широких обговорень на місцях і комунікаційного супроводу, з чим допомогли міжнародні партнери та експерти Ресурсного центру в рамках проекту «Сталий розвиток Українських Карпат».

Протягом червня-вересня цього року завдяки міжнародній підтримці у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях та у Києві пройшли дискусії на тему майбутнього розвитку українських Карпат.

Участь у обговореннях брали народні депутати України, представники Мінрегіону, органи місцевого самоврядування та місцеві органи державної влади гірських територій, представники громадськості, експерти.

Представники Мінрегіону після цих заходів зазначали, що за останні роки на місцях змінилася психологія ставлення до розвитку Карпат. Зараз вже абсолютно спокійно сприймається теза про необхідність змінити підходи державної політики до розвитку Карпатського регіону і поступово перейти від соціальних пільг до інвестицій та підтримки малого і середнього бізнесу.

У жовтні Уряд прийняв Державну програма розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки, до якої увійшли проекти від областей та експертні пропозиції, і яка враховує стратегічні цілі розвитку країни в цілому.

В Мінрегіоні очікують, що завдяки Програмі в гірських територіях будуть реалізовані проекти, які стануть точками зростання економіки, сприятимуть залученню інвестиції в регіон, зроблять особливості Карпати перевагою, а не недоліком.

Фінансуватися проекти Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки будуть з різних держаних фондів, зокрема – з Державного фонду регіонального розвитку, на який лише на наступний рік передбачили 7,5 млрд грн.

Довідка

3 квітня 2019 року Кабінету Міністрів України схвалив Концепцію розвитку гірських територій українських Карпат.

22 липня Президент України Володимир Зеленський видав Указ «Про розвиток регіону українських Карпат». Документ мав на меті стимулювати соціально-економічний розвиток, підвищити інвестиційну привабливість, сприяти розбудові рекреаційного, туристичного та етнокультурного потенціалу регіону українських Карпат.

14 серпня Уряд визначив Мінрегіон головним виконавцем заходів з розвитку регіону українських Карпат. Мінрегіон мав підготувати та подати на затвердження Уряду Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки, яка б враховувала положення Концепції розвитку гірських територій українських Карпат та мітила конкретні проекти від областей.

Протягом червня-вересня у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях та у Києві пройшли круглі столи з обговорення питань створення Програми. Ці дискусії – частина проекту «Сталий розвиток Українських Карпат», який реалізує Українська асоціація районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку у партнерстві з Посольством Республіки Польща та Мінрегіоном.

20 жовтня Кабінет Міністрів України затвердив Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки.

***

Матеріал підготовлений в рамках проекту «Сталий розвиток Українських Карпат». Проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку. Публікація представляє виключно думку автора, що може не збігатися з офіційною позицією Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *