Рятувальники навчали мешканців міста правил безпеки під час відпочинку на воді

Проблема загибелі людей на водоймах особливої актуальності набуває зазвичай у купальний сезон, хоча насправді водні об’єкти здатні забирати життя тих, хто не дотримується відповідних правил, практично цілорічно.
Сумно констатувати, однак на Прикарпатті уже з початку цього року маємо зареєстровано 24 смерті на воді, загинуло 4 дитини. Останній трагічний випадок трапився зовсім недавно. 21 липня в селі Борщів Снятинського району у річці Прут втопилася дитина 2005 р.н.

Звичайно, пік загибелі людей на воді припадає на гарячі літні дні. Більшість наших краян, а особливо діти, полюбляють проводити свій вільний час на березі річки, озера чи ставка. Рятувальники роблять усе можливе, щоб цей відпочинок був безпечний. Одним із способів проведення такої роботи є навчання населення правил безпеки у місцях масового відпочинку людей на водних об’єктах.

24 липня працівники пожежно-рятувальної служби поспілкувалися з людьми, котрі відпочивали на водоймах Івано-Франківська. Найпроблемніше на такі теми спілкуватися із підлітками, які відпочивають поблизу водойм самостійно, вважаючи себе достатньо дорослими і для стрибків з берега у воду, і для різноманітних ігор у воді. Діти зізнаються, що правила безпечної поведінки пам’ятають зі шкільних уроків, проте деякі із засторог ігнорують, оскільки вважають, що їх відпочинок має бути веселим і цікавим, а дотримання відповідних правил певною мірою обмежує їх поведінку і не приносить повного задоволення. Рятувальники провели відповідну масово-роз’яснювальну роботу серед відпочивальників, пояснили їм правила безпечного поводження поблизу води, вручили застережливі листівки.

Рятувальники переконливо рекомендують мешканцям та гостям нашого краю бути надзвичайно обережними поблизу водних об’єктів. Не заходьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не купайтеся напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. Слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно чатують біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти. Небезпечними для купання є гірські ріки, адже вони мають стрімку течію, яка може збити з ніг. Дно і береги таких водойм кам’янисті, тому при пірнанні чи падінні можна отримати травми. Будьте уважні і не нехтуйте порадами фахівців!

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *