Робота РЦСССДМ

                                                          

Інформація
про діяльність Надвірнянського РЦСССДМ  за 2017рік
 

                                                          

Інформація
про діяльність Надвірнянського РЦСССДМ  за 2017рік
 

  Соціальну роботу з дітьми, молоддю та сім’ями в районі проводить районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відповідно  до Закону України від 21.06.01р. № 2558-111 «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю».  
         В районі діє 1 районний ЦСССДМ.
          Основна мета діяльності Центру- створення соціальних умов життєдіяльності, гармонійного та різнобічного розвитку дітей та молоді, захист їх конституційних прав, свобод і законних інтересів, задоволення культурних та духовних потреб, а також підвищення якості та доступності надання професійних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних і юридичних послуг сім’ям, дітям та молоді.
 Соціальна робота  спрямована на:
–      раннє виявлення, облік та соціальний супровід сімей, які опинилися в  складних життєвих обставинах;
–      проведення інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування засад усвідомленого, відповідального батьківства;
–      робота по створенню прийомних сімей, забезпечення соціального супроводу прийомних сімей;
–      надання послуг, соціальна підтримка сімей,  які опинилися в складних життєвих обставинах;
–  проведення інформаційно-просвітницьких, профілактичних заходів у дитячому молодіжному середовищі.
 
 
Соціальна підтримка сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах
 
Працівниками РЦСССДМ 2017році виявлено та проведено оцінку потреб 309сімей, з них 283сімей (в них 333дітей), які опинилися в складних життєвих обставинах. Під соціальним супроводом перебувала  21сім’я, в них 44дітей.
 Надано гуманітарну допомогу 84сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Проведено роботу з 103сім’ями, учасниківАТО, надано 215індивідуальних консультацій.
Проведено роботу з 27особами, які перемістилися з тимчасово окупованої  території та районів проведення АТО, надано 117індивідуальних консультацій.     
Проводилася відповідна робота щодо сприяння в оздоровленні та відпочинку дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Діти з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах залучалися до заходів, які проводилися РЦСССДМ в рамках районної програми «Молодь Надвірнянщини», а саме: відзначення Дня захисту дітей,  акція «Скоро до школи» залучено 15 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах (забезпечено ранцями та шкільним приладдям), до дня св. Миколая та Різвяних свят було закуплено 350 новорічних подарунків дітям учасників АТО. 
 
 
Соціально-профілактична робота з сім’ями,
дітьми та молоддю
 
Впродовж  2017 року  здійснено 116 виїздів у  населені пункти Надвірнянського району, під час яких надано 1365  індивідуальних послуг. Серед отримувачів послуг: сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, прийомні сім’ї, діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, безробітні, тощо.
Під час виїздів проведено групові заходи (лекції, бесіди, відеолекторії, тренінги).
З метою підвищення кваліфікації працівники центру систематично відвідують семінари в ОЦСССДМ у сфері здійснення профілактичної роботи та підтримки молоді з груп ризику. 
З метою популяризації здорового способу життя в РЦСССДМ діє  спеціалізована служба “Школа волонтерів”, до участі в якій залучено 10 осіб з числа учнівської, студентської  молоді, працюючих громадян.
 
 
 
 
Здійснення соціальної роботи із особами,
звільненими з місць позбавлення волі та умовно засудженими
 
В 2017 році соціальною роботою охоплено 62 осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, надано 105 індивідуальні консультації, а саме допомога в оформленні документів, допомога в оформленні різних видів соціальних допомог, поставлено на облік в центр зайнятості, працевлаштовано,  отримано допомогу в лікуванні, догляді,  надано допомогу (гуманітарну, продуктові набори), надано юридичні консультації .
 Налагоджена співпраця з міськрайонним відділом з питань пробації, спільно проводиться оцінка потреб сімей та осіб, за потреби  – соціальний супровід, надаються індивідуальні послуги.
 
Сімейні форми виховання
 
РЦСССДМ здійснює системну роботу щодо впровадження сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Визначальною умовою розвитку сімейних форм влаштування дітей є проведення інформаційних заходів з роз’яснення доцільності й необхідності запровадження сімейного виховання дітей, формування позитивного іміджу інститутів сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Для залучення громадян до створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу в районі  використовуються такі методики:
–  бесіди з головами міської, сільськихтаселищнихрад; 
-розміщення у приміщеннях сільських та селищних рад стендів «Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформують», на яких висвітлено матеріали щодо особливостей створення та функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;
         – розповсюдження інформаційно-просвітницьких матеріалів (плакати, буклети, пам’ятки);
В Надвірнянському районі впродовж 2017 року функціонували6прийомних сімей, в яких виховується 9дітей.
 
 
Робота із дітьми-сиротами та дітьми,
позбавленими батьківського піклування
 
На виконання Законів України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно здійснюється робота із дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, спрямована на їх соціальну та психологічну адаптацію. Соціальною роботою охоплено 89 дітей- сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які проживають в опікунських сім’я.
Соціальними  послугами охоплено  14 осіб з числа  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, надано 45 послуг.
 
 
 
 
    Директор                                                                            Назарій   Глуханюк