Робота відділу культури

                                                                            ЗВІТ 

                       

 

ЗВІТ

про виконання  заходів соціально-економічного та культурного розвитку району по  відділу культури  райдержадміністрації 

за 2018 року

 

Протягом звітного періоду в Надвірнянському районі забезпечено збереження інфраструктури галузі, яка налічує 25 клубних закладів, 30 бібліотек, 3 музеї, 3 школи естетичного виховання, в яких здобувають початкову спеціалізовану мистецьку освіту близько 750 дітей.

В трьох ОТГ, створених на території району протягом 2018 року, працюють 10 клубних, 11 бібліотечних установ, 2 музичні школи, 1 музей.

Протягом звітного періоду культурно-мистецькі заходи в районі були спрямовані на збереження духовних, історичних та національних традицій нашого народу.

В районі урочисто відзначено: Різдвяні свята, День Соборності та Свободи, День пам´яті героїв Крут, вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, 29-у річницю виводу військ з Афганістану, 204-у річницю від дня народження Т. Шевченка, День пам’яті Чорнобильської трагедії, День Героїв, День захисту дітей, День Конституції, День молоді, відзначення Акту проголошення української держави, День Державного прапора України, День Незалежності України.

 

14 січня проведено районний фестиваль-конкурс Різдвяного дійства в місті Надвірна. Протягом січня (з 1 по 19 січня) близько 700 учасників фольклорних та вокальних колективів району взяли участь у фестивалі «Файне Різдво в Надвірній».

19 січня в РБК виступив з Різдвяною програмою Національний академічний ансамбль пісні і танцю«Гуцулія».

Проведені свята Розколяди в місті Надвірна (фестиваль «На Рождество»), заходи до Дня святого Валентина в населених пунктах району.

В лютому в РБК проведено благодійний концерт для допомоги онкохворим молодим мешканцям району. Зібрані кошти в сумі 12 тис. грн. передано їм для лікування.

18 лютого проведено районний огляд-конкурс читців, присвячений 204-й річниці з дня народження Т. Шевченка, переможці якого взяли участь в обласному конкурсі.

4 березня делегація працівників культури району взяла участь у відзначенні 203-ї річниці від дня народження автора Гімну України о. Михайла Вербицького в с. Млини Підкарпатського воєводства (Республіка Польща).

16 березня танцювальні колективи РБК «Горянка» та «Горяночка» взяли участь у заходах з відзначення днів Кобзаря в Тисменицькому районі (с. Черніїв), а 18 березня керівники танцювальних колективів району та ансамбль «Горяночка» брали участь у творчій лабораторії  танцювальних колективі області в ОНМЦКТП.

25 березня в РБК пройшов концерт за участю провідних мистецьких колективів області та району з нагоди вшанування Заслуженого артиста України Сергія Орла.

29 квітня проведено районний огляд-конкурс вокально-хорового жанру, присвячений 100-річчю створення ЗУНР.

З 4 по 6 травня понад 130 майстрів та аматорів народної творчості Надвірнянщини взяли участь у Міжнародному фестивалі «Карпатский простір» в м. Івано-Франківську.

6 травня в м. Івано-Франківську Надвірнянщину на обласному святі духової музики представляв духовий оркестр Надвірнянського РБК.

8 травня в районі відбулись заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення.

13 травня провідні танцювальні колективи району «Горянка» та «Горяночка» взяли участь в відкритому обласному фестивалі «Арканове коло» в м. Івано-Франківськ.

20 травня проведено районний огляд-конкурс троїстих музик та солістів-інструменталістів.

1 червня проведено районний огляд-конкурс танцювальних колективів.

17 червня народний аматорський вокальний квартет «Легіт» РБК взяв участь у вшануванні героїв Карпатської України на Яблуницькому перевалі.

17 червня в районному будинку культури в рамках відзначення 1030-річчя хрещення Руси-України відбувся молодіжний християнський фестиваль «Палаючі серця».

24 червня Надвірнянщину на міжнародному фестивалі «Полонинське літо» в урочищі «Запідок» Верховинського району представляли троїсті музики Лоївського сільського клубу.

З 17 по 22 червня народний аматорський танцювальний колектив «Горяночка» Надвірнянського РБК взяв участь у міжнародному фестивалі «Море Адріатика»  в м. Лідо  Італії.

З 21 по 29 липня в населених пунктах Яремчанської міської ради проходив ювілейний 25-й Міжнародний гуцульський фестиваль, участь в якому взяли колективи Надвірнянщини.

5 серпня в с. Камінна проведено концерт гурту «Горицвіт» УТОС.

12 серпня представництво району та роботи Надвірнянської ДХШ були представлені на І міжнародному фестивалі «Барви Карпатського ліжника» в с. Кваси на Рахівщині.

23 серпня в рамках відзначення Дня Незалежності України участь в урочистостях взів народний аматорський вокальний квартет «Легіт» РБК.

7 вересня в м. Косів участь в V обласному відкритому фестивалі «Мальований дзбаник» взяв народний аматорський фольклорний колектив «Відлуння Карпат» Пнівського СБК.

9 вересня в м. Надвірній  та с. Пасічній відбувались заходи в рамках Х обласного фестивалю повстанської і стрілецької пісні ім. С. Галєчко.

12-14 жовтня в районі широко відзначено День захисника України

31 жовтня до Дня створення ЗУНР в районі проведено урочисту академію.

21 листопада в районі урочисто відзначено День Гідності та Свободи.

24 листопада проведено заходи з відзначення пам’яті жертв Голодоморів.

6 грудня в в/ч А 1807 проведено святковий концерт до Дня ЗСУ.

15 грудня народний аматорський фольклорний колектив «Шовкова косиця» взяв участь  в Міжнародному фестивалі «Коляда в Карпатах» в с. Гута Богородчанського району.

22 грудня народний аматорський фольклорний колектив «Сербиця» Молодківського СБК  взяв участь в обласному конкурсі вертепів, а роботи Надвірнянської ДХШ здобули Гран-прі обласного конкурсу різдвяної атрибутики.

З 19 по 31 грудня в районі проходила перша частина найдовшого на Івано-Франківщині Різдвяного фестивалю «Файне Різдво в Надвірній»

7 грудня проведено урочисту академію з нагоди 150-річчя «Просвіти» в районному будинку культури.

Бібліотечними закладами району проведено ряд мистецьких заходів, присвячених 204-й річниці з дня народження Т. Шевченка, презентацій нових творів, організовано книжкові виставки щодо відзначення пам’ятних дат, державних свят, визначних українців та видатних людей нашого району.

Протягом звітного періоду бібліотечні фонди ЦБС поповнились 2963 книгами за рахунок різних джерел надходжень на суму близько 230 тис. грн.

Участь в обласному огляді-конкурсі виконавської майстерності 3 березня взяли музичні школи району.

Вагомі здобутки за звітний період мають учні та викладачі Надвірнянської ДХШ.

Протягом року творчі роботи учнів та викладачів школи неодноразово ставали переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів.

Активно працюють філії та відділення дитячої художньої школи в мікрорайоні «Ломоносова» в м. Надвірна та с. Пнів.

Екскурсійною, виставковою діяльністю та обслуговуванням туристів займались працівники музейних установ району. Протягом звітного періоду в музеї історії Надвірнянщини експонувались виставки робіт майстрів та студентів Вижницького коледжу мистецтв, виставка, присвячена діяльності єпископа УГКЦ Симеона Лукача, фотомитця Василя Пилип’юка, ряд інших виставок та масових заходів.

 

Протягом року придбано за рахунок спецкоштів:

 • комп’ютерне обладнання для установ культури на суму 50,9 тис. грн.,
 • інвентар для закладів культури на суму 41 тис. грн.,
 • звукопідсилювальна апаратуру для установ культури на суму 31,5 тис. грн.;
 • мікрофони, музінструмент та інше обладнання для Бистрицького СБК на суму 25,0 тис грн. (за рахунок субвенції Бистрицької с/ради);
 • звукопідсилювальну апаратуру для музичних шкіл на суму 17,7 тис. грн.;
 • музичні інструменти для Надвірнянської ДМШ на суму 40 тис. грн.;
 • в рамках «Програми протипожежного захисту району на 2018-2020 роки» придбано 35 вогнегасників на суму 14,7 тис. грн.. та забезпечено всі заклади культури району;
 • придбано газовий котел для Надвірянського РБК на суму 48,0 тис. грн.;
 • придбано костюми для Пнівського СБК на суму 10,0 тис грн. за рахунок субвенції сільського бюджету;
 • придбано звукопідсилювальну апаратуру для Пнівського СБК на суму 59,2 тис. грн. (в т. числі 40,0 тис. грн. – субвенція Пнівської с/ради).
 • придбано звукопідсилювальну апаратуру для Битківського СБК на суму 69 тис. грн.

Всього покращено матеріальний стан закладів культури на 435 тис. грн.

 

Протягом звітного періоду за рахунок спецкоштів проведено поточних ремонтів в закладах культури на суму 33,6 тис. грн..

Проведено капітальний ремонт СБК с. Пнів на суму 270 тис. грн. за рахунок коштів субвенції обласного, районного, сільського  бюджетів.

Здійснено заміну вікон та дверей на енергозберігаючі в Цуцилівському НД на суму 59,9 тис грн. за кошти районного бюджету.

Проведено заміну вікон на енергозберігаючі в Бистрицькому СБК на суму 94,9 тис грн. (в тому числі 70,0 тис. грн.  – кошти обласної субвенції, 24,9 тис. грн. – кошти районного бюджету).

Проведено капітальний та поточний ремонт СБК с. Лісна Тарновиця на суму 200 тис. грн. (в т.ч. 100,0 тис. грн. – субвенція обласного бюджету).

Проведено капітальний ремонт системи опалення Зеленського СБК на суму 245,0 тис. грн. (в т.ч. за рахунок субвенції обласного бюджету).

Проведено поточний ремонт Надвірнянської ДМШ заміна вікон, дверей та заміна освітлення в приміщеннях на енергоефективне) на суму 32 тис. грн. (за рахунок спецкоштів).

Виготовлено проектну документацію та влаштовано протипожежну систему сигналізації в Надвірнянській дитячій художній школі на суму 37,1 тис. грн.

Влаштовано локальне опалення в Надвірнянській районній дитячій та міській юнацькій бібліотеках на суму 136,4 тис. грн.

Проведено заміну даху центральної районної бібліотеки на суму 131 тис. грн.

Проведено часткову заміну вікон та дверей міської юнацької та районної дитячої бібліотек на енергозберігаючі за рахунок субвенції міського бюджету на суму 38,1 тис грн..

Протягом звітного періоду проводились роботи з реалізації обласного проекту «Великий замок. Малими кроками» щодо здійснення робіт з реконструкції Західної вежі Пнівського замку. За звітний період на реставраційних роботах замку освоєно 800 тис. грн.

Всього проведено робіт в закладах культури на суму 1282,7 тис. грн.

 

Протягом року вийшли з друку:

– антологія творів літературної студії «Бистрінь» ім. Нестора Чира,

– книжка працівника культури с. Молодків Ганни Ковалюк «Село моє – душі моєї скриня»;

– ІІ-й та ІІІ-й томи вибраних творів Заслуженого артиста України Сергія Орла;

–  книга історика з с. Лоїва Івана Кметюка «Зродились ми великої години»; – книжка гуморесок художнього керівника СБК с. Молодків Уляни Пилип’юк.

 

 

 

 

Начальник відділу культури

райдержадміністрації                                                             Олександр Зварчук