Робота відділу культури

                                                                            ЗВІТ 

                                                                            ЗВІТ 
                                          про виконання  заходів соціально-економічногота
                                          культурного розвитку району по
  відділу культури 
                                          райдержадміністрації   
за 2017 рік

Протягом звітного періоду забезпечено збереження інфраструктури галузі, яка налічує 35 клубних закладів, 41 бібліотеку, 4 музеї, 5 шкіл естетичного виховання, в яких здобувають початкову спеціалізовану мистецьку освіту близько 1000 дітей.

Протягом звітного періоду культурно-мистецькі заходи були спрямовані на збереження духовних, історичних та національних традицій нашого народу.
 В районі урочисто відзначено: Різдвяні свята, День Соборності та Свободи, День пам´яті героїв Крут, вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, 27-у річницю виводу військ з Афганістану, 203-у річницю від дня народження Т. Шевченка, Великодні свята, День пам’яті та примирення, День Матері, День Європи, День Конституції України, Міжнародний День захисту дітей, День Державного Прапора, День Незалежності України, Всеукраїнський день бібліотек, День працівників культури та майстрів народного мистецтва
 
7 січня народний аматорський фольклорний колектив «Відлуння Карпат» взяв участь в обласному фестивалі «Різдво в Карпатах» в м. Яремчі.
8 січня в РБК виступив з Різдвяною програмою національний академічний ансамбль «Гуцулія» Івано-Франківської обласної філармонії.
15 січня проведено районний фестиваль-конкурс вертепів в місті Надвірна. Протягом січня понад 1000 учасників фольклорних та вокальних колективів району взяли участь у ІІ-у Фестивалі «Тепле Різдво».
22 січня в Надвірній виступив академічний духовний театр «Воскресіння» з м. Львів, а танцювальні колективи РБК «Горянка» та «Горяночка» взяли участь у Різдвяному фестивалі в Львівській області в с. Давидів.
Проведені свята Розколяди в місті Надвірна (фестиваль «На Рождество»), Делятині, Ланчині, Пньові, інших населених пунктах району, заходи до Дня святого Валентина.
19 лютого проведено районний огляд-конкурс читців, присвячений 203-й річниці з дня народження Т. Шевченка, переможці якого взяли участь в обласному конкурсі.
26 лютого в районному будинку культури виступив переможець проекту «Голос країни» Павло Табаков.
 Протягом І кварталу в РБК проведено 7 благодійних концертів та вистав для допомоги онкохворим молодим мешканцям району, кошти з яких в сумі близько 100 тис. грн. передано їм для лікування. Протягом січня-лютого ряд благодійних концертів проведено і в сільських закладах культури. Учасником заходів став відомий український композитор і виконавець Андрій Підлужний.
31 березня в районному будинку культури проведено урочисті проводи призовників до лав ЗСУ. 
8 квітня працівники культури забезпечували обслуговування відкриття міжнародного турніру з боксу Україна-Польща-Німеччина-Казахстан в м. Надвірна.
18 квітня народний аматорський цирковий колектив «Веселка» РБК взяв участь у святкуванні 50-річчя циркової студії в Калуші.
19 квітня в РБК відбувся виступ національного академічного ансамблю «Гуцулія» Івано-Франківської обласної філармонії.
22 квітня народний аматорський фольклорний колектив «Перевесло» Фитьківського клубу взяв участь у  Х Всеукраїнському фестивалі «Писанка» в м. Коломия.
23 квітня в м. Надвірній виступив національний академічний хор «Київ» під керівництвом Миколи Гобдича.
26 квітня в м. Надвірна відбулись урочистості з відзначення 31-ї річниці вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
5-7 травня провідні колективи району: танцювальні колективи «Горянка» та «Горяночка» РБК, народний аматорський вокальний колектив «Черлені пацьорки» Делятинського НД, муніципальний оркестр народної музики «Аркан» РБК взяли участь в ІІ Міжнародному фестивалі «Карпатський простір» в м. Івано-Франківську.
7 травня танцювальні колективи РБК «Горянка» та «Горяночка» взяли участь у обласному фестивалі «Покутські джерела» (м. Коломия).
 11 травня в районному будинку культури з благодійною програмою виступив духовий оркестр Івано-Франківського музучилища ім. Д. Січинського під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України Петра Гундера. Зібрані кошти в сумі понад 10 тис. грн. передано на лікування учасника художньої самодіяльності РБК О. Романюка. 
21 травня танцювальні колективи РБК «Горянка» та «Горяночка» РБК взяли участь у всеукраїнському фестивалі-конкурсі народного танцю ім. Павла Вірського в м. Львів.
21 травня в Надвірній проведено урочистості з вшанування відомого співака, громадського діяча, почесного громадянина міста Надвірної, маестро Володимира Луціва
23 травня в м. Надвірній  урочисто відзначено День Героїв.
24 травня в РБК відбувся районний благодійний фестиваль дітей з особливими потребами «Повір у себе».
27 травня в районному будинку культури проведено творчий звіт Надвірнянської дитячої музичної школи.
28 травня народний аматорський фольклорний колектив «Біла криниця» Чорноославського сільського клубу взяв участь у обласному фольклорному фестивалі «Великдень у Космачі»
28 травня відбувся районний огляд-конкурс вокально-хорового жанру, присвячений 75-й річниці створення УПА.
Протягом першого півріччя проведено районний огляд-конкурс на кращий сценарій, присвячений 75-й річниці створення УПА.
1 червня  в м. Надвірній проведено велике дитяче свято, присвячене Міжнародному Дню захисту дітей, «Свято танцю» та районний огляд-конкурс танцювальних колективів.
21 червня в с. Білі Ослави відбулись урочистості з нагоди відзначення  річниці від дня народження Марійки Підгірянки.
27 червня в районі відбулись урочистості з нагоди 21-ї річниці Конституції України.
З 24 по 28 червня працівники культури брали участь в забезпеченні проведення шостого чемпіонату світу з футболу серед команд української діаспори.
З 30 червня по 7 липня народний аматорський колектив «Едельвейс» пребував на міжнародному фестивалі танцю в Греції де здобув призові місця .
В липні район взяв активну участь в обласній творчій естафеті, присвяченій 75-річчю створення УПА в рамках якої проведено концертні програми митців Яремчанщини в Надвірній та Надвірнянщинри на Коломийщині.
17 липня народний аматорський фольклорний колектив «Відлуння Карпат» Пнівського СБК взяв участь в обласному фестивалі патріотичної пісні «Яворина» в селі Липа Долинського р-ну.
6 серпня в районі урочисто відзначено 300-ліття села Верхній Майдан.
12-13 серпня творчі колективи району достойно презентували мистецтво Надвірнянщини на ХХІVМіжнародному гуцульському фестивалі в м. Коломиї.
27 серпня в районі проведено V-й обласний відкритий фестиваль чоловічих хорових колективів та вокальних ансамблів, присвячений 75-річчю УПА.
6-7 жовтня солістка РБК Квітослава Юрчило здобула Гран-Прі на всеукраїнському фестивалі-конкурсі естрадної пісні Назарія Яремчука у місті Вижниці.
14 жовтня урочисто відзначено День захисника України та День українського козацтва.
25 жовтня в Надвірній відбулась виїзна колегія управління кульутри, національностей1 та релігій облдержадміністрації.
26 жовтня в с. Волосів урочисто відкрито меморіально дошку сотнику Січових стрільців Францу Борису.
21 листопада урочисто відзначено День Гідності і Свободи.
25 листопада проведено заходи з вшанування жертв Голодоморів.
З 22 грудня розпочався вже традиційний третій фестиваль «Файне Різдво в Надвірній».
В грудні народний аматорський вокальний ансамбль «Скарбниця» Гвіздського СБК взяв участь в обласному конкурсі вертепів, де здобув окрему відзнаку, а учасники самодіяльності Молодківського СБК здобули третє місце в обласному конкурсі гумору ім. П. Глазового в Тлумачі.
 
Бібліотечними закладами району проведено ряд мистецьких заходів, присвячених 203-й річниці з дня народження Т. Шевченка, презентацій нових творів, зустрічі з відомими літераторами Т. Прохаськом, Ю. Андруховичем, В. Єшкілєвом, організовано книжкові виставки щодо відзначення пам’ятних дат, державних свят, визначних українців та видатних людей нашого району.
Протягом звітного періоду поповнено бібліотечні фонди ЦБС на 5230 примірників книгза рахунок різних джерел на суму понад 191,1 тис. грн.
 
Участь в обласному огляді-конкурсі виконавської майстерності 22-23 березня взяли музичні школи району. Призові місця в обласному конкурсі здобули учні Делятинської ДМШ та Надвірнянської ДМШ.
 31 березня учень Надвірнянської ДМШ Сіщук Сергій- труба (старша вікова група)здобув І місце  на Х регіональному, ІІ Всеукраїнському конкурсі виконавців на духових та ударних інструментах «Концертино 2017»  в м. Калуш.
Учениця школи Валентина Іваніцька – здобула ІІ місце в XVI відкритому обласному  конкурсі-фестивалі «Водограй» ім. Володимира Івасюка.
Оркестр народної музики «Арканець» Надвірнянської ДМШ здобув ІІІ місце у відкритому обласному фестивалі-конкурсі оркестрів народної музики та солістів-інструменталістів в м. Косів.
 
Вагомі здобутки за звітний період мають учні та викладачі Надвірнянської ДХШ. На регіональному конкурсі-олімпіаді «Творчий край» в м. Вижниця в березні учні школи здобули два І-і місця та три ІІ-і місця. Двоє учнів школи стали переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Єднаймося ж брати мої», а 20 травня учениця школи Софія Грицюк взяла участь в урочистій церемонії вручення нагород Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаймося ж брати мої” в м. Каневі.
В Міжнародному конкурсі «Для Бога я створю найкраще» в лютому  учні та викладачі школи здобули ряд спеціальних відзнак, серед яких відзнака І ступеня.
5-7 квітня викладачі Надвірнянської ДХШ Н. Пак та О. Стефанишин взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Виховання громадянина, патріота – нагальна потреба сьогодення» в м. Одесі, яку проводив Інститут модернізації змісту освіти МОН України.
28 травня викладачі школи взяли участь  вп’ятій  Регіональній виставці декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Мистецтво гуцульського краю» в смт. Путила (Чернівецька обл.).
В квітні проведено атестацію педагогічних працівників Ланчинської ДМШ. 21 квітня директори Надвірнянської ДХШ, Тисменичанської, ланчинської ДМШ проходили атестацію в атестаційній комісії ІІІ рівня в Івано-Франківську. 
 
Екскурсійною, виставковою діяльністю та обслуговуванням туристів займались працівники музейних установ району.
Протягом січня в музеї експонувалась виставка робіт майстрів та студентів Вижницького коледжу мистецтв. 26 березня відкрито виставку «У майстра повна тайстра або гуцульська біржа праці». У квітні в музеї експонувалась виставка творчих робіт  І. Гаврилюка «Відлуння величі».
20 квітня в музеї Марійки Підгірянки в с. Білі Ослави проведено майстер-клас для дітей з особливими потребами.
 
Протягом звітного періоду придбано за рахунок спецкоштів звукоапаратуру для Гвіздського СБК на суму 64,6 тис. грн., Переріслянського СБК на суму 47 тис. грн., Назавизівського сільського клубу на суму понад 50,0 тис. грн. (в т. ч. субвенція сільського бюджету 40,0 тис грн.), музінструменти для естрадного оркестру РБК на суму 24,5 тис. грн., звукопідсилювальну апаратуру для РБК на суму 62 тис. грн. Придбано інвентар для закладів культури району на суму понад 90 тис. грн.
Пошито костюми  для народного аматорського вокального ансамблю «Черлені пацьорки» Делятинського НД на суму 43 тис. грн.
За рахунок субвенції Бистрицької с/ради придбано костюми та інвентар для Бистрицького СБК на суму 20,0 тис. грн.
 
Протягом звітного періоду проведено ремонт даху в Ланчинській дитячій бібліотеці на суму понад 170 тис. грн.
Проведено заміну вікон на енергозберігаючі в Зарічанському СБК на суму 35 тис. грн.
–   проведено заміну вікон на енергозберігаючі в Гаврилівському СБК на суму 40 тис. грн.
–   проведено заміну вікон на енергозберігаючі в Молодківському СБК на суму 49,8 тис. грн.
–  проведено заміну вікон на енергозберігаючі в Саджавському СБК на суму 85 тис. грн. за рахунок субвенції з обласного бюджету.
–  проведено заміну вікон на енергозберігаючі в Парищенській сільській бібліотеці-філії на суму 9,9 тис. грн.
– проведено заміну дверей на енергозберігаючі в Надвірнянській ДМШ на суму 18,2 тис. грн. за рахунок спецкоштів.
–   проведено заміну вікон та дверей на енергозберігаючі в Ліснотарновицькому СБК на суму 42,7 тис. грн. за рахунок субвенції сільської ради. Проведено капітальний ремонт системи опалення цього ж СБК на суму 217 тис. грн.
–  проведено заміну вікон та дверей на енергозберігаючі в Пнівському СБК на суму 20 тис. грн. за рахунок субвенції з сільського бюджету.
–    проведено роботи в районному будинку культури щодо ремонту санвузлів, фойє, заміні дверей на суму 262 тис. грн.
– проведено роботи щодо облаштування внутрішнього санвузла, влаштовано систему водопостачання та водовідведення в Делятинському НД на суму 59 тис. грн. ( в т.ч. за рахунок субвенції Делятинської селищної ради на суму 30,0 тис. грн.)
–   проведено поточний ремонт даху Камінецького СБК на суму 60,0 тис. грн.
–  влаштовано «теплу підлогу» та ремонт опалення в Надвірнянській ДХШ на суму 144,9 тис. грн. за рахунок спецкоштів.
–   проведено ремонт даху Ланчинської бібліотеки для дорослих на суму 190,0 тис. грн.
–   проведено ремонт системи опалення Делятинської ДМШ на суму 105,7 тис. грн.
–   здійснено заходи щодо переводу на локальне (електричне) опалення Надвірнянської ДМШ на суму близько 150,0 тис. грн. за рахунок спецкоштів.
–               придбано твердопаливний котел для заміни недіючого для Ланчинського НД на суму 30,0 тис грн. за рахунок субвенції з обласного бюджету та проведено роботи з його заміни на суму 16 тис. грн.
–  проведено ремонт системи  опалення та приміщень районних юнацької та дитячої бібліотек на суму 167,2 тис .грн.
–  проведено частково ремонт фасаду центральної районної бібліотеки з його утепленням на суму 150 тис. грн.
–   проведено протиаварійних робіт на пам’ятці архітектури національного значення замку в с. Пнів на суму 149,5 тис грн. Здійснено роботи з електропостачання Пнівського замку на суму 192 тис. грн. Проведено археологічні дослідження на території замку на суму 30 тис. грн. 
 
Всього проведено ремонтів на суму  2363,9   тис. грн.
 
 Вийшли з друку: мистецький каталог робіт Надвірнянської дитячої художньої школи, альбом художника з Ланчина Яреми Оленюка, книжка гуморесок працівника Молодківського СБК У. Пилип’юк, «Нариси з історії електрозв’язку на Надвірнянщині» Святослава Зваричука, книжка Євгена Луціва «Святі і страшні» до 75-річчя створення УПА.
Протягом року двоє працівників культури району – багаторічний керівник танцювальних колективів «Горянка» та «Горяночка» РБК Олена Здольник та художній керівник Делятинського НД Володимир Черленюк удостоєні високих державних нагород. Їм присвоєно почесні звання «Заслужений працівник культури України».
 
 
 
Начальник відділу культури
райдержадміністрації                                                                                        Олександр Зварчук