Розширене засідання оргкомітету щодо проведення XXIІ Міжнародного Гуцульського фестивалю

       Сьогодні відбулося розширене засідання організаційного комітету щодо підготовки та проведення ХХІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю під керівництвом  співголів оргкомітету Олександра Кеніза – голови райдержадміністрації, голови районної ради Василя Поповича ,міського голови Зіновія Андрійовича, за участю начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимира Федорака ,спеціалістів управління культури, національностей та релігій ОДА, голови Всеукраїнського товариства «Гуцульщина», заступника директора природного парку «Верховинський» Дмитра Стефлюка, завідувача відділення «Філія Гуцульщина» Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії  Петра Шкрібляка, членів організаційного комітету та представників громадськості.

Розпочинаючи нараду, голова райдержадміністрації Олександр Кеніз та голова районної ради Василь Попович наголосили на тому, що фестиваль матиме не тільки етнографічний та культурно-мистецький напрям, але й нестиме актуальне  національне-виховне та військово-патріотичне забарвлення. «Проводячи Фестиваль, всі представники громади Надвірнянщини повинні продемонструвати як особистий, так і громадський потенціал до консолідації зусиль на проведення Фестивалю як відображення гідності і сили громади. З урахуванням нелегкої суспільно-політичної ситуації в державі ми повинні показати приклад єдності і високим рівнем проведення Фестивалю утверджувати Україну як сильну і висококультурну державу», – наголосили керівники району.
При обговоренні робочих моментів начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак запевнив, що керівництво облдержадміністрації надаватиме фінансову та організаційно – методичну підтримку фестивалю. «Крім того, – наголосив очільник управління культури ОДА, – до підтримки мистецького заходу долучиться і Міністерство культури України».
Перший заступник голови РДА  Іван Тодорук зачитав текст розпорядження голів РДА та райради «Про створення оргкомітету щодо проведення в районі ХХІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю» та ознайомив присутніх з основними напрямами роботи, а голова районної ради Василь Попович зауважив, що важливий акцент фінансування фестивалю ставитиметься і на спонсорські кошти .
Присутні мали можливість ознайомитися з основними організаційно-мистецькими напрямами роботи Фестивалю, які оголосив начальник відділу культури райдержадміністрації Олександр Зварчук. В рамках Фестивалю планується проведення науково-практичної конференції, проведення культурно – мистецької частини, в яку входитиме 8 основних жанрів, виставок  виробів майстрів прикладного декоративно-прикладного мистецтва та народних умільців. Підготовлено проект програми Фестивалю, затверджено логотип.
Завідувач відділення «Філія Гуцульщина» Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії Петро Шкрібляк дав практичні та досвідчені поради щодо проведення науково –практичної конференції, серед основних тем якої є національно – патріотичне, природо-екологічне  виховання та розвиток місцевого самоврядування.
Згідно з рекомендаціями п. Шкрібляка прийнято рішення  створити 4  секції  конференції, серед яких секція керівників органів   місцевого самоврядування, владних  структур  Гуцульського  регіону  товариства  «Гуцульщина»,наукових установ, секція освіти і наукових працівників вищих навчальних закладів області, секція установ культури та музеїв, а також національно-природних парків та природоохоронних організацій.
Керівники робочих груп, які вже тиждень працювали згідно з розпорядженням голів РДА та райради «Про створення оргкомітету щодо проведення в районі ХХІІ –го Міжнародного Гуцульського фестивалю», доповіли про виконану роботу та плани подальших дій.
Слід зазначити, що до проведення Фестивалю активно долучаються і керівники окремих підприємств і установ району. Зокрема, у своєму виступі начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна подав оригінальні ініціативи щодо участі підприємства у заході та окреслив конкретні  напрями і плани роботи. До підготовки та проведення Фестивалю будуть залучені керівники природоохоронних та лісових сфер, а також працівники спортивних структур району. Все це обумовлено тим, що згідно з прийнятим рішенням, 11-12 вересня 2015 року в рамках Фестивалю відзначатиметься і День міста, і професійні свята працівників нафтової і нафтопереробної галузі,  лісівників, природоохоронних структур та представників  сфери спортивної роботи та фізичного виховання.
За підсумками наради керівникам робочих груп та іншим членам оргкомітету дано відповідні протокольні доручення.
Згідно з дорученням співголів оргкомітету наступне засідання оргкомітету відбудеться 15 липня о 14.00.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *