Розширення можливостей для переселенцівДля людей, які змушені були покинути свої домівки, втікаючи від страшної війни,і навіть якщо вони не були безпосередніми свідками обстрілів, вибухів руйнації сам по собі переїзд у нове незнайоме місце із невизначеним майбутнім, а інколи й сьогоденням є стресом.І хоча ці люди сподіваються, що це ненадовго й що вони ось-ось туди повернуться, насправді переважна їх більшість перебувають вдалині від дому вже по кілька місяців і дедалі більше розуміють, що найближчим часом повертатися їм буде нікуди. Тому важливим питанням на новому місці для внутрішньо переміщених осіб є робота та отримання заробітку. З метою вирішення питань сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб службою зайнятості проводяться інформаційно-консультаційні заходи різного формату.
Нещодавно, 27 березня,набув чинності Закон України №245-VIII від 5 березня «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб», яким встановлено ряд стимулів для роботодавців за умови працевлаштування ВПО та посилено соціальний захист таких осіб. Тому Надвірнянським районним центром зайнятості 24 квітня був проведений інформаційний семінар для внутрішньо переміщених осіб, з метою ознайомлення їх з відповідними змінами та можливостями.
Даний захід відбувся  за участю директора районного центру зайнятості Володимира Петрішака, заступника начальника відділу працевлаштування населення Назара Грицюка та начальника відділу активної підтримки безробітних Наталії Андрійович.Семінар розпочав директор центру зайнятості, який наголосив, що служба зайнятості завжди готова допомогти у вирішенні проблемних питань та питання працевлаштування і, наразі, центр зайнятості плідно співпрацює з роботодавцями щодо вакансій з наданням житла. Володимир Петрішак підкреслив, що зміни до законодавства дають більше можливостей для внутрішньо переміщених осіб для найскорішого їхнього працевлаштування.
Назар Грицюк ознайомив присутніх  з компенсацію витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази.
Наталія Андрійович довела до учасників інформацію щодо можливості підвищення конкурентоспроможності на ринку праці шляхом  проходження професійної перепідготовки, в тому числі і шляхом отримання ваучера. Присутні ознайомилися з переліком професій, за якими може здійснюватися навчання.
Фахівці центру зайнятості безпосередньо поспілкувались з кожним учасником заходу, вислухавши їхні потреби та очікування. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *