Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Руслан Панасюк: На Прикарпатті не педалюватимуть об’єднання громад задля кількісного показника

Днями відбулася прес-конференція директора обласного Офісу реформ Руслана Панасюка та директора Інституту гуманітарної підготовки і державного управління ІФНТУНГ Дмитра Дзвінчука, які підбили перші підсумки проведення децентралізації на Прикарпатті. У заході також взяли участь експерти Офісу реформ.

Руслан Панасюк детально розповів про роботу експертів Офісу реформ за рік, що минає, та окреслив плани і перспективи на 2016-й. За його словами, нині дедалі більше людей усвідомлюють, що тільки об’єднавши зусилля можна зламати радянські стереотипи і будувати нову європейську систему управління в нашій державі, що майбутнє — за спроможними об’єднаними громадами, які самостійно визначатимуть пріоритети щодо свого розвитку, а їхні жителі стануть повноправними господарями на своїх територіях.

Р. Панасюк нагадав, що розпорядженням Кабінету Міністрів України було затверджено перспективний план формування територій громад Івано-Франківської області у кількості 53. Не затверджено 10 громад. А на розгляд було подано 63 потенційні об’єднані територіальні громади. Р. Панасюк пояснив, яка доля чекає на цих 10 громад: «Нині тут відбуваються зустрічі, перемовини з підготовки пропозицій про внесення змін до плану. Ми працюємо з ними, шукаємо аргументи, переконання. Очевидно, що все-таки вони приєднаються до сильніших. Проте остаточний вибір буде за цими десятьма громадами».

Найбільшим успіхом на шляху впровадження реформи місцевого самоврядування на Прикарпатті Р. Панасюк вважає утворення Печеніжинської, Верхнянської і Старобогородчанської об’єднаних громад, які вже в новому форматі взяли участь у місцевих виборах 25 жовтня цього року. Також нині закінчено процедуру щодо об’єднання Білоберізької громади. Проте залишається неврегульованою ситуація навколо потенційної Бурштинської об’єднаної громади. На старті вона була однією із найперспективніших, але з огляду на те, що до її складу ввійшли села із суміжних районів, це відповідно до законодавства потребує рішення Верховної Ради, якого немає донині. Тому Бурштинська громада перебуває в такому невизначеному стані.

Щодо планів на 2016 рік, то Р. Панасюк зазначив, що із врахуванням низки об’єктивних причин, передовсім неналежного законодавчого врегулювання в царині об’єднання громад, на Прикарпатті не педалюватимуть процес об’єднання задля кількісного показника. Адже головне у цьому питанні, переконаний експерт, доброякісний результат. А три  громади — Печеніжинська, Верхнянська і Старобогородчанська, які пройшли непростий шлях від виборів до реєстрації, запущення фінансових механізмів, формування виконавчих органів тощо, будуть наразі пілотними проектами щодо об’єднання. Адже не завжди законодавець встигає за вимогами громад.

Дмитро Дзвінчук підкреслив, що нині люди не хочуть косметичних реформ, а чекають істотних змін. Тому краще робити повільніші кроки, ніж дискредитувати саму ідею децентралізації.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *