Шановні жителі Надвірнянщини

В історичному календарі нашого народу 16 липня 1990 року є важливою віхою становлення української державності. В цей день Верховна Рада України проголосила Декларацію про державний суверенітет України, що, безперечно, стало визначальною подією на шляху до національної незалежності. Саме на підставі Декларації про державний суверенітет та продовжуючи тисячолітню традицію державотворення, 24 серпня 1991 року Верховна Рада України фактично вдруге проголосила Україну незалежною демократичною державою, прийнявши «Акт проголошення незалежності України», підтриманий Всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року.

Декларація про суверенітет визначила національну державність українського народу, закріпила самостійність, верховенство і неподільність державної влади на всій території. В Декларації було визначено найбільш принципові позиції, які орієнтували народ на створення самостійної, правової держави, на розвиток демократії, всебічне забезпечення прав і свобод людини. Вона стала тією цінністю, яка об’єднала суспільство у непростий час визначення свого майбутнього в серпневі дні 1991 року.

Нині, відзначаючи 25-ту річницю з дня проголошення Декларації про державний суверенітет України, ми проходимо важкі випробування – випробування на єдність та територіальну цілісність. Незважаючи на те, що територія України проголошувалася недоторканною, зовнішній агресор все ж таки порушив наше право на самостійність та незалежність. Сьогодні Україна втрачає своїх синів та дочок, тих, які з честю захищають незалежність, суверенітет і цивілізаційний вибір Української держави. Але ми, українці – сильний народ, у 2013 році ми вже виступили на захист своїх конституційних прав, за європейське майбутнє. Ми прагнемо жити у своїй сильній, могутній європейській Україні, де будуть повністю визнаватися визначені Декларацією невід’ємні права і свободи людини. Заради цього ми повинні об’єднатися і тоді зможемо вистояти, зберегти державу! Миру, єдності, сили та стійкості всім нам, дорогі жителі Надвірнянщини, успішного розвитку країни, щасливого майбутнього нинішнього та прийдешніх поколінь!

 

Голова райдержадміністрації                                                                                  Олександр Кеніз 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *