Скарбниця колядувала на 100-річному ювілею Гуцульської Народної Республіки.

Народний аматорський вокальний ансамбль «Скарбниця» Будинку культури с. Гвізд під керівництвом Любомира Боднарука взяв участь у святі колядників Гуцульщини у селищі Ясіня Рахівського району присвяченого відзначенню 100-річного ювілею Гуцульської Народної Республіки.

Нагадаємо, що цими вихідними у селищі Ясіня що на Рахівщині на площі імені Героїв Гуцульської Республіки біля пам’ятника її Президенту Степану Клочураку відбулося велелюдне Віче.
– Століття – достатньо великий термін, щоб визначити значення тої чи іншої історичної події. І уже той факт, що через сто років ми зібралися, щоб відзначити події Гуцульської Республіки, свідчить про її особливе місце в історії визвольних змагань закарпатських українців. Це була перша спроба гуцулів Закарпаття заявити, що по той бік Карпат також живуть українці, які готові до державного життя. Так, Гуцульська республіка проіснувала недовго, але вона переродила свідомість багатьох людей. Маленька новостворена держава закарпатських гуцулів у 1919 році першою із закарпатських земель проголосила принцип воз’єднання Закарпаття з Україною.
Прикрасив Віче своїм виступом фольклорний дитячий колектив Ясінянської дитячої школи мистецтв. Співи, танці, гра на самобутніх музичних інструментах були сповнені любові до рідного краю і розповідали про історію створення смт Ясіня – столицю славетної Гуцульської Республіки. Після офіційної частини центром селища рушила хода до місцевого стадіону, де відбувся щорічний фестиваль «Велика гуцульська коляда». Рахівщина, що славиться самобутніми традиціями Різдва, вражала гостей свята колоритом обрядів, колядок, образів. Вже сьомий рік поспіль Ясіня стало живою збіркою колядок – з Закарпаття, Прикарпаття, Галичини.
Це – наша історична роль і наша місія.

 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *