Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Служба у справах дітей інформує

 
Протягом тижня працівниками служби проведено 5 виїздів, а саме:
 
смт. Делятин:виїзд в сім’ю з метою проведення обстеження умов проживання малолітніх дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.   

 
Протягом тижня працівниками служби проведено 5 виїздів, а саме:
 
смт. Делятин:виїзд в сім’ю з метою проведення обстеження умов проживання малолітніх дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.   
с. Перерісль:виїзд в сім’ю з метою проведення обстеження умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів.
м. Надвірна:виїзд в сім’ю з метою проведення обстеження умов проживання малолітньої дитини.
с. Камінна:виїзд в сім’ю з метою проведення обстеження умов проживання малолітніх дітей. 
м. Надвірна:супровід кандидатів в усиновлювачі в Надвірнянський будинок дитини.
 
         Проведено прийом 8 громадян з питань захисту прав дітей.
Взято участь у  1   судовому засіданні з метою захисту законних прав та інтересів неповнолітніх дітей.
Розроблено проект розпорядження про відзначення Дня захисту дітей.
 
13 червня 2013 рокувідбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації  з  питань дітей, з порядком денним:
 
1. Про позбавлення батьківських (материнських) прав матері щодо її малолітніх дітей.
         2. Про призначення днів та годин на побачення батька з малолітнім сином.
          3. Про позбавлення батьківських  прав батька щодо його малолітнього сина. 
          4. Про неналежне виконання матір’ю материнських обов’язків  щодо її малолітньої дочки.
            5. Про визначення місця проживання неповнолітньої дитини з батьком. 
          6.Про надання згоди на оформлення договору купівлі-продажу квартири, яка належить на праві власності по 1/6 частки дітям.
            7. Про згоду на оформлення договору дарування домоволодіння та земельної ділянки на користь малолітньої дитини.
            8. Про згоду на видачу довідки, щодо отримання соціальної відпустки матері, яка одна замається вихованням дочки.
            9. Про тимчасове влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування в Міжрегіональний центр соціальної психологічної реабілітації дітей Івано-франківської області.
Підготовлено статтю в газету “Народна воля”
 
Право дітей на житло!
 
Право дитини на майно та житло є одним з основних прав, адже без мінімальної забезпеченості житлом та майном нормальне існування дитини просто неможливе.
З метою захисту майнових, житлових прав дитини законодавство України покладає на орган опіки та піклування обов'язок щодо здійснення контролю за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють, житлових прав та охоронюваних законом інтересів дітей.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей» для здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, потрібна попередня згода органів опіки та піклування.
Відповідно до статті 177 Сімейного Кодексу України батьки управляють майном, належним малолітній дитині, без спеціального на те повноваження. Батьки зобов'язані дбати про збереження та використання майна дитини в її інтересах. Дозвіл органу опіки та піклування на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини надається в разі гарантування збереження її права на житло.
У процесі управління майном дітей батьки вчиняють різні правочини, об'єктом яких виступає майно малолітніх. Виходячи з норм чинного законодавства, такі правочини можуть бути поділені на основні види, а саме:
– правочини, які батьки мають право вчиняти вільно;
– правочини, які батьки мають право вчиняти з дозволу органу опіки та піклування (укладення договорів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договорів щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири; видача письмових зобов'язань від імені дитини; відмова від майнових прав дитини; зобов'язання від імені дитини порукою);
– правочини, які батьки взагалі не мають права вчиняти з майном дитини (здійснення дарування від імені дитини).
В юридичному розумінні управління батьками майном дитини припиняється при досягненні дитиною 14 років. Неповнолітня дитина (віком від 14 до 18 років) управляє своїм майном самостійно, а батьки лише надають згоду на здійснення нею цивільно-правових правочинів.
Дозвіл органу опіки та піклування потрібен не лише в тому разі, якщо дитина є співвласником нерухомості, а й у тому випадку, якщо вона користується житловим приміщенням. Адже відповідно до ст. 18 Закону України «Про охорону дитинства» діти – члени сім'ї наймача або власника житлового приміщення – мають право користуватися займаним приміщенням нарівні з власником або наймачем.
Для підтвердження виконання батьками дітей умов дозволу органу опіки та піклування на відчуження майна дітей служба у справах дітей вимагає надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію житла на ім’я дітей замість відчуженого. У разі відсутності підтверджуючих документів орган опіки та піклування звертається до суду з позовною заявою про визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна, яке належало дитині, недійсним.
Бажаєте отримати більш детальнішу інформацію щодо захисту житлових та майнових прав дітей,  звертайтесь в службу у справах дітей Надвірнянської районної державної адміністрації. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *