Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Сьогодні Всесвітній день імунітету

Його відзначають за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я з 2002 року з метою покращити поінформованість населення про значення, особливості функціонування імунної системи та способи її зміцнення, насамперед, шляхом корекції способу життя.
Імунітет – це здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за два важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення чужорідних агентів. Таким шляхом забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму. На сьогоднішній день можна стверджувати, що значна частина усіх захворювань пов’язана саме з порушенням функціонування імунної системи.

Тільки 10% людей можуть похвалитися потужним імунітетом, що захищає їх від переважної більшості захворювань. Ще 10% мають вроджений імунодефіцит. Вони хворіють досить часто. У решти 80% сила імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя.

Зокрема, 80% імунної системи знаходиться в кишечнику.

Необхiдно слiдкувати за мiкрофлорою кишкiвника, вiн бере безспосередню участь у формуваннi iмунiтету. Це найбiльший бар’єрний орган людини.

Головне – зрозумiти, що iмунiтет людини залежить вiд того, що i як вона їсть. Наше завдання – забезпечити iмуннiй системi матерiал та можливiсть виконувати свою роботу.

Функціонування імунної системи також залежить від стану печінки. Печiнка – головний очищувач кровi, а при потрапляннi вiрусу саме вона є постачальником «будiвельного матерiалу» для вироблення iмунною системою антитiл (зокрема, iнтерферону). Для iмунiтету треба насамперед очистити та активiзувати дiяльнiсть печінки.

Велику роль у формуваннi iмунiтету відіграє нервова система. Адже пiд час емоцiйного стресу виробляються стресовi гормони, якi знижуть активнiсть iмунної системи.

Чинники довкілля,зокрема погіршення екологічної ситуації приводить до імунної патології.

Особливу увагу на стан імунної системи потрібно звертати жінкам у період вагітності і грудного вигодовування, а також пацієнтам у післяопераційний період чи після перенесених захворювань.

Проявами порушень у роботі імунної системи є часті застуди, тривале підвищення температури, синдром хронічної втоми, больові відчуття в суглобах і м’язах, збільшені лімфовузли. Крім того, до явних ознак імунодефіциту відносять часті рецидиви або хронізацію захворювань. Серед тривожних ознак також можна назвати порушення сну, частий головний біль, поява висипань на шкірі. Здоровий імунітет дозволяє людині уникнути більшості захворювань, прожити здорове і повноцінне життя.

Необхідно пам’ятати п’ять правил які позначаться на стані захисних сил організму та створюють основу здоров’я, а саме:

Вживайте цитрусові

Щодня їсти свіжі цитрусові: лимон, апельсини, мандарини, ківі та інші, які є джерелами вітаміну С, що сприяє утворенню інтерферону-основного борця з вірусами.

Якщо ж з цитрусові через індивідуальну непереносимість протипоказані можна замінити їх порцією квашеної капусти, ягідним морсом (журавлиним, смородиновим, чорничним) або відваром шипшини.

Ні дня без молочки

Дієтологи рекомендують щодня, бажано в першій половині дня, випивати склянку улюбленого кисломолочного продукту (кефір, йогурт, ряжанка та ін.). Кисломолочні продукти насичують організм важливими вітамінами (зокрема D) і мінералами (в тому числі кальцієм), які зміцнюють захисні сили організму.

Крім того, кисломолочні продукти – це природні пробіотики, які сприятливо впливають на травну систему і підсилюють дію корисних бактерій.

Одягайтеся по погоді

Незважаючи на те, що за календарем вже весна, зима не відступає – мороз і снігопад поки не дають розслабитися, а тому не варто гарячкувати, одягаючись в легкі вбрання.

Так необхідно ховати від несприятливої погоди потенційно небезпечні ділянки тіла – голову, шию, кисті, щиколотки і стопи. Саме через ці точки відбувається швидка втрата тілом тепла, через що простіше простого отримати переохолодження що в рази скорочує захисні сили організму.

Більше посміхайтеся

Намагайтеся якомога більше посміхатися. Адже сміх здатний зменшувати рівень гормонів стресу в організмі (що особливо актуально в умовах нескінченних пробок і нервових сплесків) і тим самим сприяє зростанню числа Т-лімфоцитів, що ведуть цілеспрямовану боротьбу з вірусами.

Крім того, сміх є такою собі дихальною гімнастикою, яка покращує циркуляцію кисню і кровообіг, а також зміцнює дихальну систему і місцевий імунітет.

Повноцінно висипайтеся

У період міжсезоння особливо необхідно подбати про те, щоб організму давати повноцінний відпочинок – щодня приділяти нічному сну не менше 7 годин. Така тривалість сну дозволяє всім органам і системам відновитися після важкого робочого дня.

Крім того, саме під час сну в темний час доби відбувається вироблення достатньої кількості гормону мелатоніну, який безпосередньо задіяний у формуванні потужних захисних сил організму.

А застосовувати будь-які імуномодулятори, навіть рослинного походження, можна тільки за призначенням лікаря.

Здоровий імунітет дозволить уникнути більшість захворювань, прожити здорове і повноцінне життя.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *