Сьогодні православні християни святкують Яблучний Спас


Сьогодні – православне свято Преображення Господнє (Другий, Великий або Яблучний Спас) – одне з дванадцяти головних християнських свят.


Сьогодні – православне свято Преображення Господнє (Другий, Великий або Яблучний Спас) – одне з дванадцяти головних християнських свят.

За Євангелієм, Ісус Христос разом зі своїми учнями Петром, Яковом та братом його Іоанном піднявся на вершину гори Фавор і почав молитися. Під час молитви його лице просяяло, ніби сонце, а одяг зробився білим і блискучим, як світло. У блаженному сяйві Він здійнявся на небеса й почули його учні голос Всевишнього, який сповістив, що Ісус є намісником Бога на землі. Саме це і переконало їх у надприродній місії Христа. Звідси й назва свята – Преображення Господнє. Це свято церква також називає другим Богоявленням. Відзначають його з четвертого століття, коли цариця Єлена, мати імператора Костянтина Великого, побудувала на горі Фавор храм на спомин про велику подію.

А в народі Преображення Господнє називають Великим або Яблучним Спасом, а ще – святом урожаю. Цього дня кожен селянин вважав за святий обов'язок віднести до церкви на посвяту овочі, фрукти, гриби, мед у стільниках, хліб та інші щедрі дарунки природи. Освячення у цей день різних плодів символізувало розквіт і плодючість усього створеного у безкінечному царстві життя. Після освячення плодів у церкві, господар з освяченою свічкою обходив пасіку й запрошував родину до столу. Спочатку їли яблука та мед, запиваючи виноградним або яблучним вином, «щоб садовина родила», а потім переходили до інших страв.

За народними традиціями після Яблучного Спаса селяни починали готуватися до справжньої осені. Вважалося, що ночі після 19 серпня стають набагато холоднішими. А ще говорили: «Прийшов Спас – пішло літо від нас», «Як прийде Спас, то комарам урветься бас, а як прийде Пречиста – забере їх нечиста».

Шановні краяни!

Вітаю Вас з християнським святом Преображення Господнього. За Біблією в цей день Ісус Христос разом зі своїми учнями піднявся на вершину гори. Посеред ночі довкола спалахнуло дивовижне світло: їхній учитель у блаженному сяйві здіймався на небеса.

За давньою традицією, у цей день ми святимо яблука, груші, сливи та інші фрукти.

Бажаю Вам, дорогі краяни, Божого благословення, міцного здоров’я, миру та добробуту у кожній родині!

Голова районної
державної адміністрації                                                                                              Олександр Кеніз

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *