Соціальні гарантії учасникам АТО

Вже більше року воїни нашого району проявляють патріотизм і мужність при виконанні військового обов’язку по захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України. І питання захисту прав учасників АТО постає все гостріше.
В районі проводяться ряд заходів, пов’язаних із соціальним забезпеченням учасників АТО.

Вже більше року воїни нашого району проявляють патріотизм і мужність при виконанні військового обов’язку по захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України. І питання захисту прав учасників АТО постає все гостріше.
В районі проводяться ряд заходів, пов’язаних із соціальним забезпеченням учасників АТО.
Зокрема, Рішенням районної ради від 07.08.2014 № 776-27/2014 прийнято програму підтримки військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та членів добровольчих загонів, які брали участь в антитерористичній операції в східних областях України. Відповідно до даної програми з районного бюджету надається одноразова грошова допомога членам сім’ї особи, смерть якого пов’язана з участю в АТО, та особам, які поранені під час проведення АТО, в розмірі 5 000 грн, особам, які брали безпосередню участь в АТО,в розмірі 1 000 грн.
Центральною районною лікарнею прийнято наказ від 25.03.2015 № 73 «Про заходи медичного забезпечення демобілізованих військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період». Дільничими лікарями-терапевтами та лікарями загальної практики створюються паспорти сімей з метою визначення потреб та проведення профілактичних медичних оглядів, а при необхідності лікування учасників АТО. В лікувальних закладах центральної районної лікарні, Ланчинської та Делятинської міської лікарні розгорнуто ліжка для стаціонарного лікування психосоматичної патології, виявленої в учасників АТО.
При центрі практичної психології та соціальної роботи відділу освіти райдержадміністрації створено центр психологічної допомоги учасникам АТО.
Учасники АТО можуть пройти оздоровлення у «Центрі реабілітації ветеранів ОУН-УПА «Говерла», а учасники АТО, яким надано статус «інвалід війни» чи «учасник бойових дій» пройти санаторно-курортне лікування. Для цього необхідно звернутись в  управління соціального захисту населення райдержадміністрації.
Відділом молоді і спорту райдержадміністрації заплановано у літній період проведення культурної програми для дітей учасників АТО. Так, плануються екскурсії мальовничими куточками Карпат, оздоровлення в літніх районних та обласних таборах.
Районний центр зайнятості при зверненні учасників АТО забезпечує оперативний розгляд питань працевлаштування, надання статусу безробітного, виплати допомоги по безробіттю тощо.
Надвірнянською міською радою прийнято рішення від 26.02.2015 № 2048-48/2015 про надання пільг учасникам АТО м. Надвірна на квартирну плату та централізоване постачання холодної води і водовідведення. Такі пільги надаються на підставі посвідчення учасника бойових дій або довідки про безпосередню участь в АТО.
Також учасники АТО можуть отримати дрова. Для цього необхідно звернутись із довідкою, що підтверджує безпосередню участь в АТО, в загальний відділ райдержадміністрації.
Крім того, учасникам АТО, яким надано статус «інвалід війни», «учасник бойових дій», відповідно до статтей 12, 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надаються інші види пільг, найбільш важливими з яких є такі:
– безплатне одержання лікарських засобів за рецептами лікарів, позачергове/першочергове безплатне зубопротоезування;
– 100/75-процентна знижка квартирної плати та вартості комунальних послуг, позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів;
– беплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості;
– використання чергової щорічної відпустки у зручний час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік, переважне право на залишення на роботі;
– першочергове забезпечення жилою площею, першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, одержання позики на будівництво з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва;
– щорічна разова грошова допомога до 5 травня.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *