Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Стан агропромислового комплексу Надвірнянського району

На виконання Програми економічних реформ Президента України В.Ф. Януковича на 2010-2014 роки «Заможне суспільство – конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» райдержадміністрацією вживаються відповідні заходи спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки, підвищення конкурентоспроможності продукції сільськогосподарських товаровиробників, вирішення соціальних проблем селян.

На виконання Програми економічних реформ Президента України В.Ф. Януковича на 2010-2014 роки «Заможне суспільство – конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» райдержадміністрацією вживаються відповідні заходи спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки, підвищення конкурентоспроможності продукції сільськогосподарських товаровиробників, вирішення соціальних проблем селян.
         Аграрний сектор району сформований  в основному виробництвом продукції в особистих селянських господарствах, питома вага яких в структурі виробництва валової продукції складає 97 відс., решта – сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства.
           В районі діють 24 фермерських та приватних сільськогосподарських підприємства,  які обробляють  720 га землі. Характерною особливістю більшості фермерських господарств району є дрібноземельність. Основним напрямком розвитку фермерських господарств є необхідність розширення обсягів виробництва зерна, овочів, картоплі, розвиток конкурентноздатних галузей тваринництва (птахівництва, свинарства, вівчарства). 
Сільськогосподарське виробництво забезпечується в основному за рахунок наявних в районі 35,3 тис.га сільськогосподарських угідь, з яких 19,1 тис.га займає рілля, сінокоси – 3,9 тис.га, пасовища – 11,5 тис.га, багаторічні насадження – 0,8 тис. га.
Станом на 19.08.2013р. всіма категоріями господарств зібрано урожай зернових та зернобобових культур на площі 1948 га, намолочено 5165 тонн зерна, в т.ч. по сільськогосподарських підприємствах – 198 т на площі 73 га.  З кожного гектара зернових намолочено по 27,8 цнт/га.         
          Всіма категоріями господарств району утримується 17,1 тис. гол. великої рогатої худоби,  (в т. ч. корів 11,7 тис. гол). Свиней  9,4  тис. голів, коней 1,1 тис. голів, овець та кіз 1,9 тис.голів, птиці всіх видів  168,2 тис. голів,   бджолосімей – 4,7 тис. Ріст по чисельності ВРХ становить 106,1%, корів -100,5%.
           Господарствами населення на 01 серпня 2013 року вироблено  23178        тонн молока, заготовлено від особистих господарств населення 1092 тонни молока.
         В галузі сільськогосподарського виробництва пріоритетною залишається галузь птахівництва, в районі досягнуто стабільності розвитку галузі птахів-ництва ТзОВ  “Агрофірма “Добробут Прикарпаття”. Станом на 01.08.2013 р утримується 17351 гол., вирощено 755,5 тонн, реалізовано 763,3 тонн м’яса, що становить 111,5 відс. до минулого року. 
Відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації проводиться робота щодо організації створення нових сільськогосподарських кооперативів з метою забезпечення зростання обсягів виробництва екологічно чистої продукції рослинництва і тваринництва, заготівлі та переробки сировини, збільшення кількості робочих місць. За 2012 рік  в районі  вироблено:
– картоплі – 78280 т.;             – овочів – 8570 т.;
          – плодів і ягід – 1090 т.;        – м’яса – 4918т.;          – молока – 36476т., що в основному забезпечує її внутрішні потреби на 82 % . 
Щотижнево в м.Надвірна проводиться ярмарка з продажу сільськогоспо- дарської продукції за участю ФГ "Земля", ФГ "Доля", ТзОВ "Агрофірма" "Добробут Прикарпаття", с/г обслуговуючий кооператив "Гомін Карпат",     СПД Сукновський, СПД Крук, МП "Комета", де реалізовується овочі в асортименті, картопля, риба, м'ясо індика, крупа, борошно, хлібобулочні вироби, продукція бджільництва. Асортимент продукції, яка представлена сільськогосподарськими підприємствами Надвірнянського району на ярмарках – картопля, столовий буряк, капуста, морква, мед, борошно, цукор, саджанці та продукція лісових культур, засоби захисту рослин, мінеральні добрива, концкорми, фуражне зерно.
На ринках м.Надвірна виділено 439 торгових місць, в т.ч. для реалізації сільськогосподарської продукції 188 торгових місць.
З метою розширення потужностей та збільшення обсягів вирощування м’яса ТзОВ«Агрофірмою «Добробут Прикарпаття» в 2012 роціпроведено реконструкцію тваринницького приміщення в с. Вишнівці для утримання молодняка птиці індика потужністю 2,7 тис.голів, проводитьсябудівництво власного комбікормового заводу в м.Надвірнапотужністю 500 тонн.
З метою відродження галузі м’ясного скотарства проводиться робота щодо залучення вітчизняних  інвесторів,   зокрема ТзОВ “Райз-Прикарпаття” з метою  будівництва тваринницьких приміщень в с.Камінне  для вирощування худоби м’ясних порід, ефективного використання необроблюваних земель  та забезпечення потреби в кормах (проект землевідводу зроблено, погоджено, зараз перебуває на стадії укладення договорів сервітуту з Надвірнянським та Коломийськими РЕМ).  У 2013 р.станом на 01.08. укладено 1132договори  на оренду 469га сільськогосподарських земельта розширено площі посіву ярих культур до 419 га кукурудзи на зерно проти 116 га у 2012 році.
         З метою відродження традиційної галузі вівчарства в районі вживаються заходи щодо нарощування чисельності поголів’я овець. В с. Тисменичани створено фермерське господарство “Аргос Лан” кер.Р.Дидичин в користуванні є земельна ділянка в розмірі 8 га для утримання маточного поголів’я  гірськокарпатської породи овець. В господарстві утримується 75 голів овець,  збудовано приміщення (кошару), дерев’яну  огорожу, організовано умови утримання та випас.   Для даного господарства основою має  стати   стабілізація та нарощування маточного поголів’я вівцематок, ріст продуктивності, виробництво високоякісної молодої баранини,  а також в перспективі здійснювати закупівлю племінних тварин  романівської породи овець.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 342 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від  2 березня 2011р № 246  нараховується дотація за утримання та збереження молодняку ВРХ.  Станом на 01 серпня  2013 року нараховано дотації за утри-мання молодняка ВРХ   на суму 1586500 грн,  з них профінансовано 981000 грн. Нараховано дотації за проданий на забій молодняк – 126 362,50грн, з них профінансовано 24192,50  грн. Нараховано та профінансовано кошти на дотацію за закуплену  індивідуальну доїльну установку –  3000 грн.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *