Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Стан виробничого травматизму у 2015 році

За період з 01.01.2015р. по 31.12.2015р. на території Надвірнянського району зареєстровано три нещасні випадки, з яких два випадки з смертельним наслідком непов’язані з виробництвом, один випадок з тимчасовою втратою працездатності пов'язаний з виробництвом.

За період з 01.01.2015р. по 31.12.2015р. на території Надвірнянського району зареєстровано три нещасні випадки, з яких два випадки з смертельним наслідком непов’язані з виробництвом, один випадок з тимчасовою втратою працездатності пов'язаний з виробництвом.
06.03.2015р. стався нещасний випадок з заступником директора Надвірнянського коледжу з виховної роботи, про що складено акт Н-1 від 15.05.2015р. про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом. Причина нещасного випадку травмування внаслідок протиправних дій інших осіб.
18.06.2015р. стався смертельний нещасний випадок з водієм ТзОВ «Нафтотрассервіс», про що складено акт Н-5 від 17.07.2015р. про нещасний випадок, непов'язаний з виробництвом. Причина нещасного випадку незадовільний стан здоров'я.
20.06.2015р. стався смертельний нещасний випадок з водієм НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта», про що складено акт Н-5 від 11.08.2015р. про нещасний випадок, непов'язаний з виробництвом. Причина нещасного випадку самогубство.
 
У 2015 році на території Надвірнянського району, Богородчанського району та міста Яремче  зареєстровано 6 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, з яких 3 випадки смертельні.
 
Комісіями при проведенні розслідування 3 випадки було пов’язано з виробництвом та 3 випадки не пов’язано з виробництвом.
 
Причинами їх настання були:
–  невиконання вимог інструкції з охорони праці;
–  травмування внаслідок протиправних дій інших осіб;
–  особиста необережність;
–  незадовільний стан здоров'я;
–  самогубство.
 
У порівнянні з 2014 роком кількість повідомлень про нещасні випадки зменшилась на 3, але кількість випадків пов’язаних з виробництвом збільшилась на 1 випадок.
 
Пріоритетним завданням Фонду соціального страхування є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаних умовами праці.
 
У 2015 році проводились профілактичні заходи щодо запобіганню виробничому травматизму, а саме:
У засобах масової інформації було опубліковано 9 статей та 1 виступ на радіо з питань охорони праці і соціального захисту працюючих у разі виникнення нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань.
Взято участь у 43 нарадах, 1 круглому столі.
Проводилась робота по розповсюдженню нормативних актів, підручників, журналів та іншої спеціальної літератури, плакатів, пам'яток, зокрема брошури «Функціонування системи управління охороною праці на підприємстві».
З метою надання роботодавцям постійної допомоги у вирішенні питань збереження здоров'я людини та забезпечення безпеки праці протягом 2015 року керівникам підприємств, установ та організацій та відповідальним з питань охорони праці надано 46 консультацій.
Відділенням Фонду в Надвірнянському проводяться і інші заходи, як наприклад:
29.04.2015р. у соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії міста Надвірна відбулася поминальна панахида за працівниками, які загинули на виробництві НГВУ «Надвірнанафтогаз». У поминальній панахиді взяли участь керівники структурних підрозділів та працівники НГВУ «Надвірнанафтогаз», начальник відділення Фонду Гутин Г.І. та страховий експерт з охорони праці Курищук А.Р.
29.04.2015р. страховим експертом з охорони праці відділення Фонду Курищуком А.Р. взято участь у тематичній зустрічі зі студентами Надвірнянського коледжу НТУ на тему: «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці» за участю представників Надвірнянського коледжу, МНС та ДАІ Надвірнянського району.
18.11.2015р. начальник відділення взяла участь у роботі консалтингової групи з питань надання безоплатних індивідуальних і групових консультацій та інформаційного супроводу особам, які здійснюють підприємницьку діяльність після отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності в Яремчанському міському центрі зайнятості.
23.12.2015р. страховий експерт з охорони праці взяв участь у роботі консалтингової групи з питань надання безоплатних індивідуальних і групових консультацій та інформаційного супроводу особам, які здійснюють підприємницьку діяльність після отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності в Надвірнянському районному центрі зайнятості.
 
Профілактика включає широкий спектр питань, та все ж таки одним з основних – є навчання з охорони праці.
Стаття 18 Закону України «Про охорону праці» твердить: «Працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії. Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці».
Якщо все ж таки трапився нещасний випадок з працівником, то Фонд соціального страхування бере його під опіку – компенсує йому матеріальну шкоду, забезпечує повноцінну медичну та соціальну реабілітацію.
Станом на 01.01.16 року страхові виплати здійснюються 361 потерпілому та членам їх сімей. За 2015 рік сума виплачених коштів склала понад 5,8 млн. грн. Всі страхові виплати потерпілим та членам їх сімей проводяться своєчасно та в повному обсязі. Станом на 01.01.16 р. у відділенні перебувають на обліку 242 інвалідів від трудового каліцтва та профзахворювання, з яких 12 – І групи, 57 – ІІ групи, 173 – ІІІ групи інвалідності.
Система загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань гарантує зазначеній категорії страхові виплати та забезпечення широким спектром медико-соціальних послуг, а саме: санаторно-курортним лікуванням, надання технічних засобів реабілітації, спецавтомобілів, додаткового харчування, протезування, лікарських засобів, лікування у лікувально-профілактичних закладах, проведення виплат на спеціальний медичний, постійний сторонній види догляду та побутове обслуговування.
Охорона праці для працівника – єдиний спосіб зберегти найцінніше – своє життя та здоров'я. Про це слід пам'ятати і виконувати вимоги безпеки праці, як невід'ємну складову наших трудових обов'язків. У цьому повинні бути зацікавлені і працівник і роботодавець. Дуже багато залежить від самих працівників, а саме від безпечного виконання своїх трудових обов'язків.
Роботодавці повинні усвідомлювати, робота без травм і аварій – ось основний девіз, який вони мають ставити перед собою, цього і вимагати від працюючих, тому що ніякі соціальні виплати на відновлення здоров'я чи відшкодування шкоди у зв'язку з травмою чи професійним захворюванням, не заміняють втрату здоров'я та працездатність людини.
Підводячи підсумки, впевнено можна сказати, що наш обов'язок – допомагати людям, які зазнали травм на виробництві. Допомагати не лише матеріально, а насамперед своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою, і це ми намагаємось робити.
 
 
страховий експерт з охорони праці
відділення Фонду
в Надвірнянському районі                                                                                           А.Курищук

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *