Стартував проєкт USAID «ГОВЕРЛА» на підтримку реформи децентралізації

ВУкраїні розпочинається реалізація масштабного проєкту, покликаного сприяти Уряду в успішному завершенні реформи децентралізації. На цьому наголосив заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час панельної дискусії «Реформа децентралізації: законодавчий порядок денний» в межах відкриття проєкту «ГОВЕРЛА».

«Наше міністерство є не лише партнером, а бенефіціаром цього проєкту. Це — старт надзвичайно об’ємної, своєчасної та амбіційної ініціативи. Проєкт «ГОВЕРЛА» спрямований на підтримку територіальних громад, які мають стати ще більш спроможними. Зокрема, аби люди «на місцях» могли отримати необхідні якісні послуги і реалізувати себе. Попереду — багато відповідальних завдань, які, я впевнений, спільними зусиллями з парламентом, стейкхолдерами, асоціаціями і територіальними громадами ми зуміємо реалізувати», — зауважив заступник міністра.

Зазначимо, для успішного завершення реформи децентралізації є низка надважливих завдань:

чітко розділити повноваження між органами місцевого самоврядування та владою, у тому числі і повноваження територіальних представництв центральних органів влади;

надати необхідні фінансові ресурси, аби органи місцевого самоврядування могли здійснювати свої повноваження;

переформатувати місцеві держадміністрації в органи префектурного типу до внесення змін в Конституцію України, а також адаптувати до нових компетенцій територіальні представництва центральних органів виконавчої влади;

забезпечити всі умови для того, аби мешканці тергромад залучалися до прийняття управлінських рішень;

закріпити нову модель місцевого самоврядування в Конституції України.

Водночас зроблено ряд важливих кроків у напрямку реалізації реформи, зокрема:

розроблено законопроєкт «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України»;

ухвалено у першому читанні законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та інших законодавчих актів щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні;

напрацьовано зміни до законодавства щодо співпраці територіальних громад;

розроблено ряд проєктів законів, які упорядковують повноваження органів місцевого самоврядування у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою.

Нагадаємо, раніше міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що проєкт «ГОВЕРЛА» зосереджений на впровадженні та сприянні інституалізації ефективної системи децентралізованого самоврядування в Україні.

Довідково

Проєкт «ГОВЕРЛА» – це п’ятирічна програма, яка впроваджується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і реалізовується компанією DAI Global LLC (DAI).

Проєкт працюватиме у тісній координації з органами влади, передусім із Міністерством розвитку громад та територій України, Верховною Радою України, а також із іншими проєктами, які фінансуються USAID, та донорами задля надання відповідної та своєчасної технічної допомоги.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *