Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Степан Бандера – героїчна легенда ОУН-УПА

1 січня відзначаємо 106-ту річницю від дня народження Степана Бандери. У відділі краєзнавчої літератури влаштовано книжкову виставку «Степан Бандера – героїчна легенда ОУН-УПА».

Степа́н Андрі́йович Банде́ра народився 1 січня 1909 в селі Старий Угринів, тепер Калуського району Івано-Франківської області. Український політичний діяч, ідеолог і теоретик українського націоналістичного руху ХХ століття.

Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту проголошення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері «Целленбау». У вересні 1944 року його звільнили.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

В передньому слові «Та хрест твій, провіднику, кличе…» до брошури «Степан Бандера – громадянин і провідник» Олександр Сич пише: «Ніхто не заперечить того факту, що постать Степана Бандери стала символом. Для ворогів – не його особистих, а ворогів справи його життя, Української Самостійної Соборної Держави – символом суцільного політичного негативу… Для друзів, соратників і послідовників Степан Бандера ще за життя став символом високої ідейності та жертовної боротьби за національне визволення України… Степан Бандера став символом, що й до сьогодні веде за собою».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *