Структури соціального захисту області перевірять правильність надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

У департаменті соціальної політики ОДА відбулася нарада з головними державними соціальними інспекторами структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та виконкомів міських рад міст обласного значення щодо перевірки правильності надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям на основі проведеного аналізу виявлених розбіжностей під час обміну відомостями із зовнішніми базами даних.
У нараді взяли участь регіональні координатори, які надаватимуть консультаційну підтримку соціальним інспекторам місцевих органів соціального захисту населення у проведенні ними даної перевірки.

Начальник управління соціальних гарантій департаменту Світлана Якимишин зазначила, що перевірка буде здійснена у декілька етапів. Зокрема, шляхом звіряння даних з Державною фіскальною службою України перевірятиметься достовірність інформації про доходи, наданої заявниками для призначення соціальної допомоги у січні 2019 року. Також необхідно провести звірку наданих заявниками даних з інформацією центру зайнятості, Пенсійного фонду тощо.

З метою поглибленого вивчення наданих особою відомостей, що могли вплинути на право отримання соціальної допомоги, у визначених випадках соціальним інспектором може здійснюватися обстеження матеріально-побутових умов таких сімей.

Наголошено, що перевірка здійснюється тільки по справах заявників, які звернулись за призначенням державної допомоги у січні 2019 року.

Спільно з регіональними координаторами опрацьовано методичні рекомендації щодо внесення до бази даних результатів звіряння.

З метою підвищення якості контролю, адресності державної соціальної допомоги, спрямування коштів на підтримку тих, хто цього передусім потребує, обговорено питання стану призначення державних соціальних допомог. Особлива увага приділялась недолікам, порушенням та заходам щодо їх усунення.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *