СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА МІЖНАРОДНОГО ВИШЕГРАДСЬКОГО ФОНДУ

ЩОДО СТИПЕНДІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ МІЖНАРОДНОГО ВИШЕГРАДСЬКОГО ФОНДУ

ЩОДО СТИПЕНДІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ МІЖНАРОДНОГО ВИШЕГРАДСЬКОГО ФОНДУ

Міжнародний Вишеградський фонд (далі Фонд) шорічно виділяє стипендії дослідникам/студентам, зокрема з України, в рамках спеціальної програми з полегшення академічних обмінів для країн, які співпрацюють з ЄС у рамках Східного партнерства. Бюджет цієї програми у 2014 р. дорівнював майже 600 тис. євро.
Стипендії надаються українським вченим/студентам, які мають намір пройти навчальний курс в акредитованих державних або приватних університетах країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина).
Основні вимоги до кандидатів на отримання стипендій вичерпно викладені у «Правилах стипендіальної програми В4 для СхП, яка фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом» .
Заявники, в разі схвалення конкурсною комісією, здобувають стипендію в розмірі 2300 євро на семестр. Обраний заявником університет у країні В4, у свою чергу, отримує фінансування у розмірі 1500 євро/канди дат/семестр.
Фонд може надати таку стипендію для проходження максимум
чотирьох навчальних семестрів. При цьому заявник на момент звернення до Фонду має проходити в Україні навчання за магістерською програмою денної
форми.                                                       
Кандидати на отримання стипендії, місце навчання або роботи яких в Україні розташовані далі, ніж 1500 км від обраного ВНЗ у країні В4, мають право отримати одноразовий грант на покриття витрат на дорогу.
Оголошення конкурсу на отримання стипендій Фонду відбувається після затвердження загального бюджету Конференцією міністрів закордонних справ В4 в другій половині кожного року (орієнтовно в грудні).
Отримати повідомлення про це можливо електронним шляхом, додавши адресу своєї електронної пошти до переліку адресатів за таким посиланням:http://applications.visegradfund.org/Login.aspx?t=1
Важливо взяти до уваги, що подаватись на стипендіальну програму Фонду слід через систему заповнення аплікаційного формуляру онлайн на сайті Фонду (http:/.visegradfund.org/v4eap/scholarshipseap/.Система відкриває доступ до формулярів за 2 місяці до кінцевого терміну, як правило в грудні. Одразу після реєстрації заявникові надають персональний номер (ID) та пароль, що забезпечить йому доступ до аплікаційного формуляру в подальшому. Також слід надіслати на адресу Фонду паперовий варіант заповненого формуляру поштою.
Невід'ємними додатками до аплікаційного формуляру є завірений переклад останнього отриманого академічного диплому або, в разі незавершення навчання, актуалізованої виписки академічних результатів разом з підтверджуючим листом щодо перебування у складі студентів українського ВНЗ; лист-запрошення від університету в країні В4, який слід отримати не пізніше, ніж за 3 місяці до подачі заявки; рекомендаційний лист від українського університету, в якому навчається заявник; робочий план дослідження/навчання, схвалений приймаючим університетом.
Крайній термін відправлення формулярів (онлайн та поштою) щороку залишається незмінним 31 січня. Початок занять або дослідницького проекту слід планувати не раніше вересня року, в який подається заявка.
Щороку 15 травня Рада послів В4 остаточно затверджує список осіб, відібраних на основі консенсусу Конкурсною комісією. Рішення Ради послів В4 не підлягають оскарженню. Конкурсна комісія складається з 8 осіб (1 представник міністерства освіти + 1 представник академічної спільноти від кожної країни В4).
До 15 вересня поточного року Виконавчий директор Фонду має підписати з стипендіатом відповідний контракт.
При цьому стипендіат не має права одночасно отримувати іншу стипендію/грант від країни В4 або за іншими програмами ЄС.
Контактними особами у Секретаріаті Міжнародного Вишеградського фонду з питання стипендіальної програми для країн Східного партнерства є такі: Ленка Бучкова,+421259203816, buckova@ visegradfund.org;Ференц Ярі, +421259203813, jari@visegradfund.org; Деніза Пуссова,+421259203812,pussova@ visegradfund.or

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *