Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА МІЖНАРОДНОГО ВИШЕГРАДСЬКОГО ФОНДУ

ЩОДО СТИПЕНДІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ МІЖНАРОДНОГО ВИШЕГРАДСЬКОГО ФОНДУ

ЩОДО СТИПЕНДІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ МІЖНАРОДНОГО ВИШЕГРАДСЬКОГО ФОНДУ

Міжнародний Вишеградський фонд (далі Фонд) шорічно виділяє стипендії дослідникам/студентам, зокрема з України, в рамках спеціальної програми з полегшення академічних обмінів для країн, які співпрацюють з ЄС у рамках Східного партнерства. Бюджет цієї програми у 2014 р. дорівнював майже 600 тис. євро.
Стипендії надаються українським вченим/студентам, які мають намір пройти навчальний курс в акредитованих державних або приватних університетах країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина).
Основні вимоги до кандидатів на отримання стипендій вичерпно викладені у «Правилах стипендіальної програми В4 для СхП, яка фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом» .
Заявники, в разі схвалення конкурсною комісією, здобувають стипендію в розмірі 2300 євро на семестр. Обраний заявником університет у країні В4, у свою чергу, отримує фінансування у розмірі 1500 євро/канди дат/семестр.
Фонд може надати таку стипендію для проходження максимум
чотирьох навчальних семестрів. При цьому заявник на момент звернення до Фонду має проходити в Україні навчання за магістерською програмою денної
форми.                                                       
Кандидати на отримання стипендії, місце навчання або роботи яких в Україні розташовані далі, ніж 1500 км від обраного ВНЗ у країні В4, мають право отримати одноразовий грант на покриття витрат на дорогу.
Оголошення конкурсу на отримання стипендій Фонду відбувається після затвердження загального бюджету Конференцією міністрів закордонних справ В4 в другій половині кожного року (орієнтовно в грудні).
Отримати повідомлення про це можливо електронним шляхом, додавши адресу своєї електронної пошти до переліку адресатів за таким посиланням:http://applications.visegradfund.org/Login.aspx?t=1
Важливо взяти до уваги, що подаватись на стипендіальну програму Фонду слід через систему заповнення аплікаційного формуляру онлайн на сайті Фонду (http:/.visegradfund.org/v4eap/scholarshipseap/.Система відкриває доступ до формулярів за 2 місяці до кінцевого терміну, як правило в грудні. Одразу після реєстрації заявникові надають персональний номер (ID) та пароль, що забезпечить йому доступ до аплікаційного формуляру в подальшому. Також слід надіслати на адресу Фонду паперовий варіант заповненого формуляру поштою.
Невід'ємними додатками до аплікаційного формуляру є завірений переклад останнього отриманого академічного диплому або, в разі незавершення навчання, актуалізованої виписки академічних результатів разом з підтверджуючим листом щодо перебування у складі студентів українського ВНЗ; лист-запрошення від університету в країні В4, який слід отримати не пізніше, ніж за 3 місяці до подачі заявки; рекомендаційний лист від українського університету, в якому навчається заявник; робочий план дослідження/навчання, схвалений приймаючим університетом.
Крайній термін відправлення формулярів (онлайн та поштою) щороку залишається незмінним 31 січня. Початок занять або дослідницького проекту слід планувати не раніше вересня року, в який подається заявка.
Щороку 15 травня Рада послів В4 остаточно затверджує список осіб, відібраних на основі консенсусу Конкурсною комісією. Рішення Ради послів В4 не підлягають оскарженню. Конкурсна комісія складається з 8 осіб (1 представник міністерства освіти + 1 представник академічної спільноти від кожної країни В4).
До 15 вересня поточного року Виконавчий директор Фонду має підписати з стипендіатом відповідний контракт.
При цьому стипендіат не має права одночасно отримувати іншу стипендію/грант від країни В4 або за іншими програмами ЄС.
Контактними особами у Секретаріаті Міжнародного Вишеградського фонду з питання стипендіальної програми для країн Східного партнерства є такі: Ленка Бучкова,+421259203816, buckova@ visegradfund.org;Ференц Ярі, +421259203813, jari@visegradfund.org; Деніза Пуссова,+421259203812,pussova@ visegradfund.or

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *