Суб’єкти господарювання Прикарпаття сплатили до бюджету 7,8 мільярдів гривень податків і зборів

За дев’ять місяців поточного року суб’єкти господарювання Івано-Франківщини сплатили до зведеного бюджету 7,8 млрд. грн. податків і зборів, що на 1,1 млрд. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.
З них до державного бюджету поступило 4,2 млрд.грн., до місцевих бюджетів – 3,6 млрд. грн. Про це під час прес-конференції повідомила начальник головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За її словами, надходження до державного бюджету у порівнянні з 9 місяцями 2017 року збільшились на 539 млн. грн.

«Головними бюджетоутворюючими джерелами надходжень до державного бюджету є рентна плата за користування надрами, якої надійшло 1,7 млрд.грн., що на 76 млн.грн. більше від минулорічного показника та податок на додану вартість, якого надійшло 911 млн.грн., що на 10 млн.грн більше ніж минулоріч. Серед ключових також податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 765 млн.грн., що на 139 млн.грн. більше від минулорічного показника; податок на прибуток підприємств, якого надійшло 309 млн.грн., що більше на 39 млн.грн.; екологічний податок, якого надійшло 150 млн.грн., що на 97 млн.грн. більше ніж минулоріч, – сказала Ірина Столярик. – Вагомі надходження й військового збору. З доходів прикарпатців утримано та перераховано в бюджет 231 млн.грн., що на 40 млн.грн. перевищує надходження за 9 місяців минулого року».

Керівник фіскальної служби області зазначила, що місцеві бюджети області у січні-вересні цього року отримали на 614 млн.грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року та склали 3,6 млрд.грн., а це суттєвий ресурс для розвитку прикарпатських громад. Понад 60 відсотків із цієї суми надходжень складає податок на доходи фізичних осіб, його за 9 місяців п.р. сплачено 2,2 млрд.грн., що на 422 млн.грн. більше ніж минулоріч.

Позитивна динаміка спостерігається і щодо інших податків, які надійшли до місцевих бюджетів. Зокрема, єдиного податку сплачено 422 млн.грн., що на 87,4 млн.грн. більше ніж минулоріч; земельного податку – 388 млн.грн., що на 20 млн.грн. більше; рентної плати за користування надрами – 83 млн.грн., що на 77 млн.грн. більше; податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 62 млн.грн., що на 23 млн.грн. більше ніж минулоріч.

Крім того, майже на третину зросли надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду та склали майже 3,3 млрд. гривень

Як зауважила Ірина Столярик, збільшення надходжень до бюджету досягнуто завдяки покращенню податкового адміністрування, вдосконаленню електронних сервісів для платників, налагодженню належної співпраці з іншими контролюючими органами та проведенню активної роз’яснювальної роботи.

«Також зростанню надходжень до бюджету сприяло і покращення бізнесової активності суб’єктів господарювання Івано-Франківщини. Зокрема, протягом 9 місяців 2018 року зареєстровано 6,6 тисяч нових платників податків. Слід зазначити, що з лютого місяця ми спостерігаємо суттєве перевищення кількості новостворених суб’єктів господарювання над тими, хто з різних причин вирішив припинити господарську діяльність. Зокрема, якщо у лютому п.р. ця різниця становила 222 особи, то у вересні – 478, – відзначила Ірина Столярик. – В цілому з початку року кількість новостворених суб’єктів господарювання перевищила кількість тих, хто з різних причин вирішив припинити господарську діяльність на 2,6 тисячі осіб або у 1,7 рази».

За її словами, на сьогодні на обліку в ДФС області перебувають більше 73,5 тис. платників податків.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *