“Свято Писанки” с. Чорний Потік приймало гостей.


16 травня 2013 року у селі Чорний Потік відбувся фестиваль «Свято писанки», організований місцевою сільською радою за сприяння відділів культури та  освіти райдержадміністрації. Дійство почалося з благословення священників  та спільної молитви. З вітанням до громади звернувся голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук, який відзначив, що: " Чорнопотоківська сільська громада є унікальною вже тим, що вміє та хоче донести таланти свого села для всіх, на всю область та вміє це зробити. Ми всі,  насамперед районна влада,  докладе максимум зусиль, щоб розвивати громади села, сприяти їх культурному та духовному розвитку, про що наголошено в ініціативах Президента України". Заступник начальника управління культури, релігій та національностей облдержадміністрації Василь Тимків привітав присутніх від імені голови облдержадміністрації та вручили голові Чорнопотоківської сільської ради Василю Шовгенюку подарунки. Також зі словами вітання виступив заступник голови районної ради Іван Степник. За плідну та талановиту громадську роботу та краєзнавську діяльність  Юрій Касіянчук та  Іван Степник вручив спільні подяки РДА та райради жителям села, які найбільше долучилися до організації та проведення фестивалю – Ользі Сопилюк, Ганні Василюк Лесі Василишин, Олександрі Стручинській, Марії Тимінській. Найбільше місце у виставці зайняли, звичайно, експозиції писанок. 

На святі були виставлені роботи Заслуженого діяча мистецтв, члена національної спілки художників України Василя Семенюка, члена спілки художників України Івана, Сопилюка, місцевих художників та різблярів Василя Василишина, Руслана Василишина, Миколи Палійчука, Василя Шовгенюка. Також відбувалися фотовиставка відомого фотографа Івана Тимінського та виставка вишивок майстринь села Ольги Сопилюк, Ганни Струк, Марії Мушинської.
Після відкриття свята та зустрічі гостей відбувся майстер-клас з писанкового розпису, в якому свої сили попробували всі бажаючі гості. Також були представлені картини, вишиті рушники, подушки та сорочки  виготовлені місцевими майстрами. Два аматори пошуку старовини – Микола Палійчук та Іван Тимінський представили свої надбання та експонати.

На сцені відбувся концерт аматорських колективів району та села, а також яскраво розквітла палітра дитячих виступів учнів Чорнопотоківської ЗОШ.
   

 Серед унікальних писанок, вишивок, різблених виробів та інших унікальних артефактів найбільш вражає деревяний церковний хрест, який датується 1262 роком.

 

Приємно, що громада с. Чорний Потік зуміла зберегти свою унікальну неповторність та вміє донести до всіх свою творчі здобутки та відзначити талановитих краян. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *