Світлана Онищук: Аграрна галузь є ключовою для розвитку Прикарпаття

Про хід жнивної кампанії йшлося під час наради, яка відбулася під керівництвом голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук із керівниками структурних підрозділів ОДА, головами райдержадміністрацій та територіальних громад.

Директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин доповів про хід жнив в області та державні програми фінансової підтримки агропромислового комплексу.

«У 2021 році під посівами сільськогосподарських культур в області зайнято 383,4 тис. га, що на 5,6 тис. га більше, ніж було торік. На збирання врожаю задіяно понад 900 зернозбиральних комбайнів, – сказав Іван Андріїшин. – На Прикарпатті працюють дев’ять сучасних елеваторів, які доочищають, досушують зерно та зберігають майже 500 тис. тонн збіжжя. Разом з тим, сільськогосподарські підприємства мають власні споруди для зберігання зерна загальною ємністю 190 тис. тонн. Цих наявних потужностей достатньо для збирання цьогорічного врожаю».

Посадовець розповів, що через цьогорічні дощі жнива почалися пізніше на два тижні. Однак достатньо вологий травень та червень забезпечили хорошу врожайність зернових культур. Окремі господарства зачепили градобої, що принесли незначні втрати врожаю.

Станом на 16 серпня в області обмолочено 70 тис. га ранніх зернових культур, намолочено 364 тисячі тонн збіжжя при урожайності 52 центнери з гектара. За прогнозами валовий збір зернових у цьому році очікується на рівні не нижче минулорічного – 826 тис. тонн.

На нараді йшлося і про небезпеки спалення сухої природної рослинності, стерні, соломи та післязбиральних залишків.

Обговорювали питання підготовки аграріїв до проведення комплексу осінньо-польових робіт, підтримки їх фінансовими ресурсами із державного бюджету завдяки галузевим програмам, які спрямовані на розвиток агропромислового комплексу. Важливим є те, що у державному бюджеті цьогоріч для сільськогосподарських товаровиробників передбачено 4,5 млрд гривень для розвитку.

Світлана Онищук зауважила, що в Україні є потужна підтримка агропромислового комплексу, яку прикарпатські аграрії повинні вдало використовувати. Саме аграрна галузь є ключовою для розвитку Прикарпаття.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *