Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Світлана Онищук: Маємо допомогти студентам успішно реалізовуватися у житті

На цьому під час презентації ініціативи YEP, що дозволяє впровадити навчальний курс інноваційного підприємництва і управління стартап проєктами закладами фахової передвищої освіти та закладами вищої освіти Івано – Франківської області, наголосила голова обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

«У будь–якій розвинутій стартап-екосистемі світу заклади фахової передвищої освіти, університети відіграють одну з найголовніших ролей. Україна, зокрема,Івано – Франківська область, не повинна стати виключенням. Маємо допомогти студентам успішно реалізовуватися у житті. Інновації, стартапи та підприємництво повинні стати головним драйвером зростання та виходу на якісно новий рівень. Для нашого регіону важливий розвиток екосистеми інноваційного підприємництва», – зазначила під час розмови очільниця Прикарпаття.

Зокрема, керівниця області подякувала представниці програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Олесі Залуській та засновнику та генеральному директору мережі бізнес-інкубаторів YEP Андрію Заікіну за те, що вони допомагають українській молоді реалізувати себе через призму підприємництва.

Так, Олеся Залуська акцентувала увагу на тому, що їхня мета – це створити екосистему молодіжного підприємництва, яка надасть можливість для особистого та професійного розвитку молодих людей через підприємництво. Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» працює для підвищення конкурентоздатності українських малих та середніх підприємств на українському та міжнародних ринках, допомагає у розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі. Після повномасштабного вторгнення росії в лютому Програма зосередила свої зусилля на збереженні економічної стійкості України та відновленні української економіки, що постраждала від російської агресії.

Андрій Заікін додав, що у сучасному світі підприємницька освіта – це саме те, що потрібно інтегрувати в рівень знань студентів.

Професор, доктор економічних наук, завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ірина Перевозовій презентувала успішний кейс розвитку ініціативи «Підприємницький університет».

Своєю чергою доцент кафедри інжинірингу машинобудівних технологій Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Валерій Лазарюк показав презентацію успішного кейсу розвитку ініціативи «Підприємницький університет» у Гусятинському коледжі.

Варто зазначити, що у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя проводиться викладання курсу за програмою YEP курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап проектами» у рамках навчальної дисципліни «Інжиніринг машинобудівних технологій». Три потоки студентів ТНТУ завершили навчання, отримали знання про створення технологічних стартапів та презентували власні стартап ідеї. Усі студенти проходять навчання також на порталі ДІЯ Національної онлайн школи для підприємців у курсі Стартуй стартап https://osvita.diia.gov.ua/courses/startuj-startap та отримують сертифікат.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *