Світлана Онищук: Проблеми ветеранської спільноти постійно тримаємо у полі зору

Питання соціального захисту учасників Операції об’єднаних сил та ветеранів АТО/ООС обговорили сьогодні під час «круглого столу» на тему «Утвердження й зміцнення єдності суспільства, розбудова його інститутів для врегулювання нагальних питань соціального захисту ветеранів та членів їх сімей». Захід, на який завітали голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук, перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, народні депутати України від Прикарпаття, а також учасники, ветерани та родини загиблих бійців АТО/ООС, відбувся у рамках виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

У вступному слові голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Анатолій Остапенко зазначив, що в умовах сьогодення проблеми соціального захисту учасників АТО/ООС потребують особливої уваги з боку влади, зокрема, щодо інтеграції захисників України до активного суспільного життя, надання їм психологічної підтримки, забезпечення працевлаштування та виплати гарантованих державою матеріальних допомог, підвищення професійного та освітнього рівня, належне вшанування пам’яті загиблих тощо.

«Задля вирішення соціальних питань учасників АТО/ООС сьогодні необхідно побудувати ефективну систему державного регулювання, – наголосив Анатолій Остапенко. – Її ключовим завданням має стати гідна підтримка захисників України та членів їх сімей, впорядкування питань щодо статусу учасників АТО/ООС, надання всебічної допомоги щодо матеріальних виплат та соціальних гарантій».

За словами Світлани Онищук, до захисту нашої держави долучилися тисячі наших земляків. 8884 прикарпатців взяли участь у бойових діях на Сході України. На жаль, у цій неоголошеній війні віддали свої життя 150 наших краян, п’ятеро досі рахуються зниклими безвісти, 628 прикарпатців отримали статус осіб з інвалідністю внаслідок війни. На сьогодні пріоритетним завданням влади є підтримка сімей загиблих, родин Героїв Небесної сотні, забезпечення достойного життя учасників АТО/ООС та Революції Гідності.

Керівниця області зазначила, що для підтримки учасників АТО/ООС наша область отримала понад 105 мільйонів гривень, які були спрямовані придбання житла, надання санаторно-курортного лікування, соціальної та професійної адаптації.

«Проблеми ветеранської спільноти постійно тримаємо у полі зору, – наголосила Світлана Онищук. – Разом із керівництвом обласної ради, депутатським корпусом 7 років тому була прийнята обласна «Програма підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період 21 листопада 2013 по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення». Для реалізації цієї програми з обласного бюджету виділено майже 70 мільйонів гривень. Її виконавцями є структурні підрозділи облдержадміністрації».

Під час засідання спільно з представниками усіх областей України було обговорено ряд проблемних питань, що стосуються соціальних гарантій захисників та потребують невідкладного рішення, а також розглянуто законопроєкти, спрямовані на соціальний захист учасників АТО/ООС.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *