Світлана Онищук: Щоб не потрапити знову до «червоної» зони, необхідно вакцинуватися

Про це сьогодні під час зустрічі першої заступниці міністра охорони здоров’я України Ірини Садов’як із головами райдержадміністрацій, керівниками територіальних громад та медичних закладів Прикарпаття наголосила голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук.

Зазначимо, що робоча поїздка Ірини Садов’як на Івано-Франківщину присвячена питанням вакцинації та плануванню спроможної мережі у госпітальному окрузі.

Під час зустрічі наголошувалося на прискоренні темпів вакцинальної кампанії, позаяк кількість нових випадків коронавірусу, які виявляються в області, щоденно збільшується. Окрім того, на Прикарпатті вже зафіксовано один із найнебезпечніших штамів захворювання – «Дельту», на який занедужали 10 краян.

«Пандемія коронавірусу внесла корективи у наше звичне життя, змусила об’єднатися, щоб спільно почати боротьбу з COVID-19, – наголосила Світлана Онищук. – Перепрофілювання відділень на ковідні, підведення кисню до ліжок, забезпечення лікарень апаратами штучної вентиляції легень – це далеко не весь перелік того, що було зроблено для протидії поширенню хвороби та лікуванню хворих. Сьогодні через зростання кількості хворих ми знову на порозі нової хвилі пандемії. І єдиним способом її оминути – є вакцинація».

Зазначалося, що незважаючи на відкриття додаткових центрів масової вакцинації у містах та громадах області, їх забезпеченість вакцинами, темпи імунізації прикарпатців залишаються низькими. Одна із причин цього – бажання людей вакцинуватися лише вакцинами Pfizer та Moderna. Однак, за словами регіонального координатора із вакцинації в області Миколи Стовбана, усі вакцини, які є наявні на Прикарпатті, безпечні та дієві у боротьбі з COVID-19.

«Станом на 19 серпня на Прикарпатті провакциновано 178631 людей, – повідомив Микола Стовбан. – На сьогодні в області є 54 807 доз вакцини CoronaVac, 3 525 Moderna – на ревакцинацію та 30 доз Pfizer, очікуємо на поставку AstraZeneca».

Ірина Садов’як акцентувала увагу охопленні вакцинацією людей похилого віку. Вона зауважила, що лише 20% з них імунізовані. І саме вони знаходяться у групі ризику та можуть мати ускладнення, які призводять до летальних випадків.

Заступниця міністра звернулася до сімейних лікарів та голів територіальних громад з проханням заохочувати людей до вакцинації, щоб не допустити потрапляння області до «червоної» зони.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *