Світлана Онищук: За місцевим самоврядуванням – майбутнє нашої держави

Вчора представники 33-ох територіальних громад із Івано-Франківської, Хмельницької, Чернівецької та Тернопільської областей зібралися на спільний Форум громад Дністровського каньйону, який відбувся на Городенківщині у селі Михальче, щоб задекларувати наміри міжмуніципального співробітництва «DNISTER CANYON» та підписати меморандум, який дасть змогу розробити стратегічні напрямки діяльності громад і залучити для їх реалізації фінансовий ресурс.
Учасників заходу привітала голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук. Керівниця області зазначила, що проведення форуму є важливим не лише для громад Прикарпаття, а й для держави загалом. Адже від напрацьованих під час форуму пропозицій залежатиме розвиток громад-учасниць заходу.

«Сьогодні в державі реалізовується одна із найуспішніших реформ – децентралізація, яка має на меті зробити територіальні громади фінансово спроможними та розвинутими, а надання соціальних послуг – доступнішими для людей, – наголосила Світлана Онищук. – Обласна влада повсякчас допомагатиме громадам міцнішати. Задля цього при обласній державній адміністрації буде створено Офіс децентралізації, який надаватиме юридичну, консультативну та методичну допомогу тергромадам. Адже за місцевим самоврядуванням – майбутнє нашої держави».

Під час заходу присутні поділилися проблемами, з якими стикаються громади, та окреслили шляхи їх вирішення. Зокрема, наголошувалося, що на сьогодні у громадах, які розташовані у межах Дністровського каньйону, спостерігається низький рівень розвитку транспортної і готельної інфраструктури, недостатнє фінансування туристичної сфери тощо. Тож, щоб громади могли ефективно розвиватися, необхідно залучати кошти із різних джерел фінансування та спрямовувати їх у галузі туризму, транспортної інфраструктури, створювати якісні туристичні продукти, які приваблюватимуть мандрівників. Разом з тим, варто на рівних умовах із іншими громадами розвивати результативне партнерство, ділитися успішними кейсами розвитку бізнесу та шукати нові моделі економічного поступу.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *