Тільки спільні зусилля принесуть бажаний результат

Інколи ми не завжди знаємо ціну тому, що дає нам Бог – міцне здоров`я, добру роботу, гарну родину. Часто, маючи це все, ми незадоволені життям та скаржимось на щоденні проблеми. Тим часом,  поряд з нами живуть люди, які були вимушені покинути свої домівки, рідних, роботу – в очах яких зневіра, невпевненість в собі та величезне бажання бути корисними новій громаді.

Інколи ми не завжди знаємо ціну тому, що дає нам Бог – міцне здоров`я, добру роботу, гарну родину. Часто, маючи це все, ми незадоволені життям та скаржимось на щоденні проблеми. Тим часом,  поряд з нами живуть люди, які були вимушені покинути свої домівки, рідних, роботу – в очах яких зневіра, невпевненість в собі та величезне бажання бути корисними новій громаді.
В рамках  проекту « Сила – в порозумінні та єдності громади та вимушено переміщених осіб» реалізованого МГЦ « Еталон», 13 березня у  Надвірнянському центрі зайнятості відбулися два тренінгові заняття – « Від бізнес ідеї-до власної справи» та техніки пошуку роботи. Метою даних заходів є соціалізація осіб із числа ВПО із місцевою громадою, надання необхідних знань та набуття практичного досвіду як для започаткування власної справи, так і для пошуку роботи. Учасниками заходу були як вимушено переміщені особи ,так і безробітні громадяни, котрі знаходяться у пошуку роботи.
Директор районного центру зайнятості Володимир Петрішак, даючи інтерв`ю ТРК «Надвірна» зазначив: «Питання працевлаштування та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб є одним з пріоритетів центру зайнятості. За останні час  центром зайнятої працевлаштовано 8 переселенців. З даною категорією проводиться кропітка, з індивідуальним підходом до кожної людини робота. Центр зайнятості готовий надалі працювати в такому руслі, простягаючи руку допомоги внутрішньо переміщеним особам.
Коли людина втрачає робоче місце та тривалий час не може працевлаштуватися на нове, ось тоді й виникає думка – а чи не створити робоче місце самостійно та займатися улюбленою справою, яка буде приносити дохід та задоволення. Для створення своєї справи треба багато знань та навичок – розпочала тренер Олена Ріжко. Подалі вона розповіла про
позитивні сторони ведення бізнесу, головні ознаки бізнес-ідеї, ризики в бізнесі. Під час заходу учасникам було запропоновано пройти тестування, яке дасть можливість виявити схильність до підприємництва. Про юридичні аспекти відкриття власної справи повідомила присутнім Юлія Кміта-Ференц.
Інформаційно-насиченим та корисним для учасників був тренінг з техніки пошуку роботи. Тренер Лариса Євсєєва навчала безробітних базовим навичкам поведінки на ринку праці, зокрема акцентувала на важливих сходинках кар`єрного росту, написання резюме.
Активними учасниками даних заходів були переселенці з Донбасу. Після закінчення семінару «Від бізнес-ідеї до власної справи» Тетяна Сорокопудова в інтерв`ю місцевому телеканалу зазначила: «Багато хто з нас хоча б раз у житті не замислювався над тим, щоб розпочати власну справу, не мріяв про те, як буде керувати найманими працівниками, управляти своєю компанією. З різних обставин не всі готові піти на ризик. Але   бізнес – це вміння приймати правильні рішення  в умовах невизначеності, і місце проживання не відіграватиме важливої ролі. Головне – ТИ САМ!»
Слова вдячності в книзі відгуків залишила жителька ДонецькаМарія Шелєва, яка позитивно оцінила роботу фахівців служби зайнятості та проведений тренером  захід з техніки пошуку роботи.
Фахівець центру зайнятості Зоряна Станіщук подякувала організаторам та учасникам заходів і як підсумок зазначила: «Дивний виграш в лотерею, заможні батьки, природний талант – усе це треба відкинути в бік, оскільки до справжнього успіху це не має ніякого відношення. По-справжньому успішна людина завжди робить себе сама, пройшовши перед своїм тріумфом довгий шлях. То ж вірте в себе  – і успіх неодмінно Вас знайде!»

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *