ТОП-5 міфів про приватизацію: питання та відповіді

На Прикарпатті готують аукціони з продажу державних активів. Це об’єкти нерухомості, збиткові підприємства, пакети акцій. Навколо приватизації чимало міфів. Спростувати їх допомогли у Регіональному відділенні Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях.
Міф 1-й: приватизують стратегічне.

Насправді: Приватизація стратегічних підприємств заборонена законом. На аукціон виставляють виключно непрофільні для держави активи. Стратегічні, так само як і об’єкти безпекової та соціальної інфраструктури, – на приватизацію не передаються.

Міф 2-й: усіх звільнять.

Насправді: закон містить норми захисту прав робітників після приватизації. Це і заборона на звільнення протягом певного терміну. І зобов’язання зберегти вид діяльності, що мотивує модернізувати виробництво та створювати нові робочі місця.

Міф 3-й: усі аукціони «куплені», а переможець заздалегідь відомий.

Насправді: Продаж об’єктів відбувається онлайн в системі Прозоро.Продажі. Це гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій.

Міф 4-й: продають прибуткове.

Насправді: на приватизацію передаються збиткові активи. На прозорих аукціонах Фонд призначає ефективний менеджмент, який знищує корупційні схеми та перетворює активи на цікаві для інвесторів.

Міф 5-й: приватні власники зруйнують виробництво.

Насправді: витративши кошти, власники зацікавлені в перетворенні підприємств на прибуткові. А отже – мотивовані інвестувати в модернізацію виробничих потужностей та створення нових робочих місць.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *