Турбота про здоров’я – обов’язок кожного


7 квітня щорічно відзначається Всесвітній день здоров’я. З цієї нагоди в  Надвірянської ЗОШ № 3 для учнів 10-11 класів був проведений захід на тему « Турбота про здоров`я – обов`язок кожного» за участю спеціалістів районного управління юстиції,служби зайнятості,лікарів Надвірнянської ЦРЛ,педагогів.


7 квітня щорічно відзначається Всесвітній день здоров’я. З цієї нагоди в  Надвірянської ЗОШ № 3 для учнів 10-11 класів був проведений захід на тему « Турбота про здоров`я – обов`язок кожного» за участю спеціалістів районного управління юстиції,служби зайнятості,лікарів Надвірнянської ЦРЛ,педагогів.
Розпочала захід Людмила Туєшин спеціаліст  першої категорії  Надвірнянського районного управління юстиції,яка повідомила присутнім, що   7 квітня щорічно відзначався Всесвітній день здоров’я. У цей день тисячі людей відзначають важливість здоров’я для продуктивного і щасливого  життя. «Здоров’я – це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо» – зазначила Людмила Василівна.Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу.»
Лікар –інфекціоніст Валентина Дронів розповіла учням що ВІЛ – це вірус, що пригнічує імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, які виникають у ВІЛ-позитивної людини на фоні зниженого імунітету, проінформувала про практичні засоби щодо запобігання поширенню ВІЛ та контролю за випадками ВІЛ/СНІД у суспільстві,зупинилась на жерелах зараження  ВІЛ .
Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Зоряна Станіщукрозповіла школярам про  послуги служби зайнятості молоді, зокрема, профорієнтаційні та з професійного навчання за спрямуванням центру зайнятості, детально зупинилась на виборі майбутньої професії з врахуванням стану здоров’я. Фахівець зазначила : « Налічується велика кількість професій підвищеної небезпеки, при здобутті та при працевлаштуванні на які потрібні довідки про медичний огляд та медичний сертифікат від лікаря-нарколога та психіатра, Є  професії, які вимагають від працівника хорошого зору, координації рухів, уміння швидко аналізувати ситуацію та приймати рішення тощо. Здоровий спосіб життя не тільки збільшує коло професій, з якого ви зможете обрати свою, а й дасть можливість надовго залишатьсь в хорошій  фізичній , а, відповідно, й розумовій формі, що є важливим для кар’єрного росту та досягнення професійного успіху.» Спеціаліст продемонструвала папки з описом професії ,зупинилась на розділах,а саме де є медичні вимоги щодо даної професії. Прикінці виступу побажала всім здоров`я,вести здоровий спосіб життя і пам`ятати народне прислів`я «Гроші загубив – нічого не загубив,здоров`я загубив – все загубив»
Олександр Швецов лікар-нарколог   розповів школярам про згубний вплив алкоголізму, куріння, наркотиків на організм людини. Він зазначив « Здоровий спосіб життя – це і можливість запобігти важким захворюванням, і, водночас, гарантія активного довголіття. Збереження і відновлення здоров’я — це активний процес, що вимагає від людини не лише дотримання певних норм харчування або підтримки хорошої фізичної форми, а й аналізу власної поведінки та психологічного стану. Якщо людина сама не хоче виправити себе, то такі проблеми не під силу вирішити й лікарю»
 
 Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Зоряна Станіщук

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *