У департаменті соціальної політики ОДА провели «круглий стіл»

У рамках роботи обласної тристоронньої соціально-економічної ради управлінням праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації спільно з відділенням Національної служби посередництва і примирення в області за участю соціальних партнерів проведено засідання «круглого» столу. В ході засідання обговорено результати прогнозування розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) в області.

Учасники заходу відзначили, що основними чинниками, які спричиняють ускладнення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах і організаціях області, є заборгованість із виплати заробітної плати, а також невиконання або не належне виконання роботодавцями умов колективних договорів.

Так, станом на 1 червня на обліку знаходилось 9 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, з яких 3 випадки припадали на підприємства транспорту: ТзОВ «Універсал транспорт Україна», Приватне акціонерне товариство «Рогатинавто» та ТзДВ «Коломийське автотранспортне підприємство». Основним дестабілізаційним чинником на цих підприємствах є несвоєчасна виплата поточної заробітної плати та заборгованість із виплати заробітної плати. Така ситуація склалась через запровадження карантину у зв’язку з епідемією коронавірусної інфекції

Позитивним є той факт, що прогноз відділення Національної служби посередництва і примирення в області про те, що у другому півріччі 2020 року в закладах охорони здоров’я та надання соціальної допомоги можливе ускладнення стану соціально-трудових відносин не підтвердився. У закладах  охорони здоров’я та надання соціальної допомоги, які знаходилися на обліку, забезпечено своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати.

Проведений аналіз та вивчення ситуації в трудових колективах підприємств області дає підстави прогнозувати, що у другому півріччі цього року можливе ускладнення стану соціально-трудових відносин, на окремих підприємствах області, тоді як виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) є малоймовірним.

Учасники заходу домовились продовжити практику проведення зустрічей, у ході яких розглядати питання щодо рівня заробітної плати та стану погашення заборгованості з її виплати; надавати консультації представникам сторін соціально-трудових відносин з питань застосування чинного законодавства; на черговому засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат спільно з обласною радою профспілки машинобудівників та приладобудівників проаналізувати причини тривалого існування боргів з оплати праці на ВАТ «Пресмаш».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *