Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

У МОН представили модель вступу 2023 до закладів вищої освіти

У Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг щодо узгодженої МОН, Комітетом ВРУ з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО моделі вступу до закладів вищої освіти у 2023 році.

«Перші підсумки, які ми підбили під час вступної кампанії 2022 року в умовах воєнного стану, дозволили констатувати, що та модель вступу, яка була запропонована Міністерством та профільним Комітетом ВРУ, виявилась успішною. Враховуючи безпекову ситуацію та побажання батьків і вчителів, ми подаємо на розгляд Верховної Ради України законопроєкт зі спільно узгодженою моделлю вступних випробувань у 2023 році у вигляді удосконаленого національного мультипредметного тесту», – міністр освіти і науки України зазначив Сергій Шкарлет.

За словами міністра, НМТ складатиметься з двох обов’язкових предметів (української мови та математики) та одного додаткового предмета за вибором вступника з переліку: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія. Незалежно від обраного вступником додаткового предмета позитивний результат НМТ дозволить подавати заяву для вступу на будь-яку спеціальність з урахуванням вагових коефіцієнтів, установлених для предметів на різні спеціальності.

«НМТ буде складатися вступником протягом одного дня у форматі комп’ютерного тестування загальною тривалістю 180 хвилин», – сказав Сергій Шкарлет.

Міністр наголосив, що будуть збережені усі пільги та пільгові категорії, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Тимчасові екзаменаційні центри для складання НМТ функціонуватимуть в Україні, також їх планують створити в європейських країнах, зокрема в українських освітніх центрах.

Про технічні особливості вступних випробувань у 2023 році розповів в.о. директора УЦОЯО. За його словами, вступники одержать результати одразу, як тільки вони виконають усі завдання з того чи іншого предмета. Виходячи з аудиторії тимчасового екзаменаційного центру, кожен учасник буде знати свій результат у тестових балах.

Як і в минулому році, УЦОЯО розробить демонстраційний варіант тесту.

Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олег Шаров повідомив, що у вступній кампанії 2023 року не планують використовувати середні бали раніше здобутих документів про освіту та сільський коефіцієнт.

Водночас, за його словами, незалежно від обраного вступником додаткового предмета, позитивний результат національного мультипредметного тесту дасть можливість подавати заяву на вступ на будь-яку спеціальність. Замість результатів НМТ можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2021/2020 років. Для вступників на мистецькі та спортивні спеціальності необхідно додатково скласти творче чи спортивне завдання.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *