Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

У наступному Уряд планує масштабне будівництво закладів соціальної сфери

100 шкіл, 100 дошкільних навчальних закладів та 100 стадіонів. І це тільки невелика частина планів уряду на наступний рік. З 2020 року по усій території України розпочнеться масштабне будівництво. Таке завдання озвучив сьогодні під час селекторної наради Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
Івано-Франківщину на селекторі представляли голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль, заступники голови облдержадміністрації Василь Івасик, Світлана Онищук. Роман Маланій, керівники департаментів і служб ОДА, до компетенції яких входять питання реалізації програм та проєктів регіонального розвитку.

Про план реалізації проекту розповів радник Прем’єр-міністра Юрій Голик та представив у презентації приклади реалізації та пропозиції.

Отже, терміни виконання програми великого будівництва – 12-18 місяців. Головною вимогою її реалізації є концентрація коштів бюджетів усіх рівнів на конкретні проєкти, а не розпорошення та неефективне їх використання.

Школи: реконструкція або капітальний ремонт уже існуючих. Це опорні школи у сільській місцевості або великі школи для міст і обласних центрів. Важливо, щоб кожен об’єкт був сучасним і прийнятним із точки зору архітектури. За рахунок субвенції Міносвіти планують закупити шкільні автобуси, які довозитимуть учнів із навколишніх територій до цих навчальних закладів. Окрім цього, передбачена рекордна субвенція на дороги комунального значення у населених пунктах із Державного бюджету обласним бюджетам. Це 22 мільярди гривень. Перелік доріг для капітального ремонту кожна обласна державна адміністрація у порядку використання субвенції буде затверджувати в Укравтодорі. У першу чергу це будуть ті дороги, які ведуть до дитсадків, шкіл та стадіонів.

Що стосується дитсадків, то їх будівництво є необхідністю, бо в усіх областях України спостерігається велика нестача місць у дошкільних закладах.

Стадіони: йдеться про їх будівництво або реконструкцію існуючих. Кожен стадіон повинен мати ігрове поле 105 на 68 метрів із професійним штучним покриттям, професійне покриття легкоатлетичних доріжок, поле для міні-футболу, площадку для баскетболу, волейболу, зону воркауту та трибуни. У сільській місцевості це, зазвичай, будуть шкільні стадіони.

Обов’язковими вимогами до цих об’єктів є енергозберігаючі технології, паспорт енергоефективності, виключно сучасні будівельні технології та заміна інженерних мереж, які ведуть до об’єкта.

Для реалізації цих завдань обласні державні адміністрації повинні надати перелік об’єктів незавершеного будівництва шкіл, садків та стадіонів, та зібрати перспективні проєкти, змоделювати мережу, де не вистачає садків, стадіонів та шкіл, де потрібна першочергова реконструкція цих об’єктів із урахуванням стандартів доступності, що є невід’ємною частиною програми дій Уряду. Ці пропозиції будуть обговорені у профільних міністерствах спільно із ОДА та сформовані пріоритетні об’єкти, які будуть включені в програми та на які буде передбачено фінансування.

Окрім цього, під час селектору обговорили питання завершення консультацій щодо перспективного плану формування територій громад, використання коштів із спецфондів держбюджету на реалізацію програм і проєктів регіонального значення, роботу над формуванням Публічної кадастрової карти України, організацію навчання із безпечності харчування в освітніх закладах.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *