У рамках операції «Першоцвіт» екологи просять не купувати підсніжники

Державна екологічна інспекція Карпатського округу проводить щорічну традиційну операцію «Першоцвіт» – посилено державний контроль у галузі збереження ранньо квітучих обєктів рослинного світу.
Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу передусім зосереджують свою роботу на проведенні перевірок у місцях зростання червонокнижних первоцвітів, особливо – на територіях об’єктів природно-заповідного фонду. Також спільно з представниками Нацполіції, громадськістю та ЗМІ проводяться рейдові перевірки в місцях збуту декоративних рослин та на шляхах перевезення.

Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу передбачена статтею 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на громадян від 510 грн. до 3655 грн. з конфіскацією незаконно добутого. Окрім того, постановою КМУ від 07.11.2012р. №1030 визначена компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, а також за знищення чи погіршення середовища їх зростання, – від 49 грн. за кожну трав’янисту рослину.

Державна екологічна інспекція Карпатського округу попереджає про відповідальність за знищення та продаж червонокнижних рослин, а також закликає громадян не купувати підсніжники. Адже купівля первоцвітів сприяє незаконному промислу: не буде попиту – не буде і збуту!

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *