Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Участь України у реалізації Стратегії ЄС для Карпатського регіону — поштовх для розвитку гірських територій

Україна підтримує ініціативу Польщі розробити нову спільну макрорегіональну Стратегію для території Карпат і пропонує долучитися до її розробки та реалізації всім країнам Карпатського регіону.

Україна підтримує ініціативу Польщі розробити нову спільну макрорегіональну Стратегію для території Карпат і пропонує долучитися до її розробки та реалізації всім країнам Карпатського регіону.

Про це сказав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, виступаючи на конференції «Європа Карпат» у рамках XXVII Економічного форуму, що триває цими днями у Польщі.

Територія Карпат є одним з найпривабливіших і найрізноманітніших географічних регіонів Центрально-Східної Європи, який має стратегічне значення у забезпеченні сталого розвитку територій восьми країн.

«На жаль, в Україні величезний потенціал, який забезпечують Карпатам людський капітал, природні багатства та культурна спадщина, довгий час не використовувався відповідним чином. Сьогодні розвиток гірської місцевості є одним із завдань, визначених в Україні Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року та Державною програмою розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки як інструменту реалізації Стратегії. Отже ми вже активно працюємо з польською стороною та підтримуємо довгострокову і стабільну співпрацю країн на основі нової макрорегіональної Стратегії для Карпатського регіону, завдяки якій можна спільно подолати існуючі бар’єри для його розвитку», — сказав В’ячеслав Негода.

За словами першого заступника міністра, вирішення питань розвитку гірських територій, зокрема Карпатського регіону, могло б здійснюватися за такими пріоритетними  напрямами:

  • розвиток інфраструктури (дорожньої, транспортної, комунальної, телекомунікаційної;
  • розвиток традиційних промислів і ремесел;
  • створення кластерів та інших форм виробничо-господарської діяльності;
  • розвиток відновлювальних джерел енергії,
  • розвиток туризму та рекреації;
  • створення сприятливих умов для розвитку бізнесу;
  • попередження надзвичайних ситуацій;
  • захист навколишнього середовища;
  • збереження та підтримка культурної спадщини та місцевих традицій.

«Ми вважаємо, що необхідно виробити спільне з усіма країнами Карпатського регіону стратегічне бачення та спільний план розвитку для всього макрорегіону, яке включатиме тематичні сфери співробітництва. Важливо також створити ефективний організаційно-правовий механізм реалізації Стратегії, визначити фінансові інструменти, до яких країни-партнери мали б рівний та справедливий доступ. Співпраця країн у межах реалізації цієї Стратегії сприятиме економічному розвитку, створенню нових робочих місць, вирішенню соціальних, екологічних проблем, взаємному збагаченню культур країн-учасників», — сказав В’ячеслав Негода.

Він також нагадав, що зі свого боку Україна наразі удосконалює законодавство з питань підтримки гірських територій, зокрема розглядаються зміни до Закону України «Про статус гірських територій», в тому числі щодо підтримки високогірних територій.

Довідково

Карпатський регіон України займає територію площею 56,6 тис. км2 і окреслюється межами чотирьох адміністративних областей – Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької. На території регіону розташовано 715 гірських населених пунктів, із чисельністю населення – 670 тис. жителів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *